Hlavní navigace

Společnost Visa uvedla první zabezpečené řešení mobilního obchodování v Evropě

Verified by Visa je první zabezpečený systém umožňující provádět transakce pomocí mobilních telefonů

Sdílet

Společnost Visa Europe představila nové řešení “Verified by Visa“ pro mobilní telefony. Díky tomuto systému dosáhne mobilní obchodování (neboli m-commerce) zcela nové úrovně zabezpečení a zároveň zvýší komfort uživatelům karet. První zemí, v níž bude Visa nabízet službu “Verified by Visa“ na mobilních telefonech, se stalo Švýcarsko. Švýcarským držitelům karet může Visa tuto novou službu nabídnout díky spolupráci se svými dvěma členskými bankami, Cornèr bank a Telekurs Multipay, které patří mezi leadery na švýcarském trhu v oblasti online bankovnictví a nakupování. Prvním obchodem, který bude zákazníkům nabízet tuto službu, je Sunrise Musicfinder.

Systém “Verified by Visa“ je heslem chráněný platební systém, který ověřuje identitu držitele karty při každé platbě prováděné kartou Visa. Se spuštěním zabezpečeného platebního systému na mobilních telefonech, o které se přičinily společnosti Visa, Cornèr Bank, Telekurs Multipay a Sunrise, vstoupila oblast mobilního obchodování (m-commerce) do zcela nové éry, kdy bude moci adekvátně reagovat na dnešní požadavky klientů. Vůbec poprvé v Evropě budou držitelé karet moci dokončit celý proces nákupu, tj. od výběru zboží přes objednávku a platbu prostřednictvím mobilního telefonu za použití systému “Verified by Visa“, jenž zajišťuje zabezpečení každého kroku transakce.

„Dnešní zákazník chce mít možnost nakupovat kdekoli a kdykoli. Společnost Visa podporuje rozvoj univerzálního obchodování. Chceme, aby platby prostřednictvím mobilních telefonů byly stejně pohodlné jako platby na internetu. Systém “Verified by Visa“ je otevřená softwarově-podporovaná platforma, jež je v současné době k dispozici držitelům karet Visa ve Švýcarsku a v celé Evropě,“ prohlásil výkonný viceprezident Visa Europe pro marketing Jon Prideaux.

Cornèr Bank neustále pracuje na vývoji nových a inovativních produktů kombinovaných s optimálními službami a technologiemi. „Uvedení systému “Verified by Visa“ na švýcarský trh v roce 2002 umožnilo našim klientům se záhy seznámit s novým bezpečnostním standardem a nyní mají příležitost profitovat i z tohoto nového řešení v oblasti mobilního obchodu,“ prohlásil výkonný ředitel kartového centra Cornèr Bank Alessandro Seralvo.

Cornèr Bank je prvním evropským vydavatelem, který spustil systém “Verified by Visa“ na mobilních telefonech a Telekurs první zúčtovací bankou, které nabídnou zpracování transakcí uskutečněných mobilním telefonem prostřednictvím zabezpečené služby Visa. „Jako první evropská zúčtovací banka, která nabízí bezpečné platby mobilním telefonem, jsme učinili další významný krok k tomu, abychom svým klientům nabídli špičkové služby,“ prohlásil ředitel pro prodej a marketing společnosti Telekurs Multipay Niklaus Santschi.

Firma Sunrise se zase se svým obchodem Musicfinder stala prvním evropským poskytovatelem telekomunikačních služeb, který nabízí platformu pro mobilní nakupování, na níž mohou uživatelé používat zabezpečeného systému “Verified by Visa“. Zákazníci obchodu mohou prostřednictvím svých mobilních telefonů vyhledávat skladby, objednávat si CD, ale zároveň mohou snadno a pohodlně za zboží okamžitě zaplatit pomocí svých karet Visa.

Celosvětová zabezpečená služba “Verified by Visa“ byla vyvinuta společností Visa za účelem dosažení vyššího standardu zabezpečení internetových plateb. V celé Evropě se k systému přihlásilo 11,7 milionu držitelů karet a 54 000 prodejců. Rozšíření systému “Verified by Visa“ o oblast mobilního nakupování nabídne zákazníkům nakupujícím prostřednictvím mobilních telefonů stejný komfort a zabezpečení, jakému se těší zákazníci nakupující po internetu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).