Hlavní navigace

Společnost TNT Express je partnerem 33. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti

Společnost TNT Express se stala přepravním partnerem 33. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Přepravu filmů i zásilek pro tento prestižní festival zajišťuje TNT Express již poněkolikáté.

„Letní filmová škola je svou velikostí srovnatelná s velkými filmovými festivaly. Svým posláním i průběhem je ale naprosto originální a jedinečná a to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli tuto akci podporovat,“ říká Ing. Petr Chvátal, generální ředitel TNT Express v České republice. Cílem Letní filmové školy je prohlubovat odborné vzdělání účastníků filmových klubů a současně prohlubovat přirozenou spolupráci s jinými druhy umění. Za dobu své existence si škola vydobyla přední místo mezi klíčovými filmovými a kulturními událostmi v České republice. „Vzhledem k tomu, že náš filmový festival není komerčního charakteru, ceníme si každé pomoci a partnerství, tedy i spolupráce se společností TNT Express,“ říká Jiří Králík, ředitel Letní filmové školy.

Letošní 33. ročník LFŠ obsahuje tři hlavní filmové cykly a to: Brazilský film, Člověk a stáří a Kavkazský film. Dalšími cykly jsou Cena Jeana Viga, Osobnosti a výročí, Deset filmů, které otřásly filmovým světem, Nová česká a slovenská tvorba a Ozvěny festivalů.

Letní filmová škola byla zahájena v pátek 20. července a bude ukončena v neděli 29. července. Mezi významné hosty festivalu patří bývalý prezident Václav Havel, skupina Plastic People of the Universe nebo básník Ivan Magor Jirous.