Hlavní navigace

Společnost TNT Express je partnerem 33. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti

Společnost TNT Express se stala přepravním partnerem 33. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Přepravu filmů i zásilek pro tento prestižní festival zajišťuje TNT Express již poněkolikáté.

Sdílet

„Letní filmová škola je svou velikostí srovnatelná s velkými filmovými festivaly. Svým posláním i průběhem je ale naprosto originální a jedinečná a to je jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli tuto akci podporovat,“ říká Ing. Petr Chvátal, generální ředitel TNT Express v České republice. Cílem Letní filmové školy je prohlubovat odborné vzdělání účastníků filmových klubů a současně prohlubovat přirozenou spolupráci s jinými druhy umění. Za dobu své existence si škola vydobyla přední místo mezi klíčovými filmovými a kulturními událostmi v České republice. „Vzhledem k tomu, že náš filmový festival není komerčního charakteru, ceníme si každé pomoci a partnerství, tedy i spolupráce se společností TNT Express,“ říká Jiří Králík, ředitel Letní filmové školy.

Letošní 33. ročník LFŠ obsahuje tři hlavní filmové cykly a to: Brazilský film, Člověk a stáří a Kavkazský film. Dalšími cykly jsou Cena Jeana Viga, Osobnosti a výročí, Deset filmů, které otřásly filmovým světem, Nová česká a slovenská tvorba a Ozvěny festivalů.

Letní filmová škola byla zahájena v pátek 20. července a bude ukončena v neděli 29. července. Mezi významné hosty festivalu patří bývalý prezident Václav Havel, skupina Plastic People of the Universe nebo básník Ivan Magor Jirous.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).