Hlavní navigace

Společnost MasterCard Europe představila novou kartu MasterCard Electronic™ BusinessCard

Nový program určený malým a středním podnikatelům zvyšuje bezpečí pro vydavatele karet a přináší efektivitu řízení finančních toků podnikům

Sdílet

Praha, 30. března 2004 – Společnost MasterCard Europe uvedla na trh nový karetní program MasterCard Electronic™ BusinessCard. Jedná se o první program elektronických karet MasterCard Electronic šitý na míru přímo sektoru malých a středních podniků. Jako první začne tyto karty vydávat chorvatská banka Hypo Alpe-Adria Bank.

Značka MasterCard Electronic, která byla v Evropě premiérově představena v roce 1999 na Slovensku a následně také v České republice, byla původně určena rychle se rozvíjejícím trhům platebních karet se snahou omezit na minimum rizika spojená s vydáváním kreditních karet žadatelům bez úvěrové historie či méně bonitním žadatelům. S postupujícím rozvojem těchto nových trhů nyní vstupuje značka MasterCard Electronic do nového segmentu a stává se z ní všestranný a jedinečný nástroj financování podnikatelské činnosti.

Sektor SME (malých a středních podniků) se v zemích střední a východní Evropy velmi rychle rozvíjí. Například v České republice podnikalo podle údajů Ministerstva průmyslu a obchodu ke konci roku 2002 více než 800 000 malých a středních podniků, což představuje 99,79 % veškerých podniků v České republice. Sektor SME v České republice v roce 2002 zaměstnával necelých 61 % zaměstnanců a na tvorbě hrubého domácího produktu se podílel více než 37 procenty.

Nový program spojuje všechny výhody elektronické karty MasterCard Electronic s dodatečnými funkcemi úspěšného kartového programu pro podniky a nabízí tak sektoru SME jedinečný produkt, řekl John Lambert, ředitel společnosti MasterCard Europe pro podniková platební řešení.

S ohledem na potřeby vydavatelů karet je tento kartový program navržen tak, aby minimalizoval jejich riziko cestou posílených kontrolních funkcí. Vlastníkům a vedoucím pracovníkům malých a středně velkých podniků přitom nabízí řadu výhod, jako například:

 100% autorizace transakce vydavatelem – základní limit lze libovolně nastavit;
 kartu lze použít pouze u obchodníků s terminály (pouze tzv. face-to-face transakce);
 informace o účtu jsou nahrané na kartě, která není embosovaná;
 veškeré transakce jsou ověřovány podpisem;
 karta má mezinárodní platnost, na přání lze ovšem nastavit pouze lokální platnost;
 jedinečný design značky a karty;
 jedinečný rozsah BIN (Bank Identification Number).

Karetní program MasterCard Electronic BusinessCard pomůže vydavatelům budovat nezbytné dlouhodobé vztahy v rámci stále důležitějšího tržního segmentu malých a středních podniků. Díky unikátnímu řešení a vysoké přidané hodnotě napomáhají platební karty MasterCard Electronic BusinessCard vytvářet u těchto zákazníků loajalitu a snižovat míru jejich fluktuace k jiným finančním institucím.

Držitelé karet z řad vedoucích pracovníků mohou nyní těžit z výhod karty, která má takové parametry, aby vyhovovala jejich konkrétním potřebám. Mohou si zvolit, zda oddělí své podnikatelské a osobní výdaje a sledovat nákupy pomocí platební historie karty. Mohou také pomoci svému podniku tím, že nebude tolik odkázán na drobné hotovostní výdaje a že stráví méně času ve frontách při čekání na výběr hotovosti z banky. Při aplikaci kreditní funkce navíc podnik získá stálou finanční rezervu, kterou může kdykoli použít bez vyplňování žádostí a složitých administrativních procesů.

V České republice vydávají spotřebitelské kreditní karty se značkou MasterCard Electronic společnosti CETELEM ČR a CCS Česká společnost pro platební karty. Ke konci roku 2003 bylo v ČR vydáno více než 100 000 kreditních karet s touto značkou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).