Hlavní navigace

Společnost KPMG Česká republika se stává novým partnerem Vysoké školy ekonomické v Praze

KPMG Česká republika pomáhá nastartovat kariéru studentům i absolventům Vysoké školy ekonomické v Praze. Ti podle výzkumů patří na trhu práce mezi nejúspěšnější a hledání zaměstnání jim zabere velmi krátkou dobu.

Sdílet

Lepší možnosti pro uplatnění absolventů i studentů na trhu práce – to je hlavní výhoda, kterou vysokým školám přináší spolupráce se soukromým sektorem. Novým partnerem Vysoké školy ekonomické v Praze se proto stala společnost KPMG Česká republika, která má bohaté zkušenosti v oblasti profesního uplatňování studentů a absolventů v praxi. Oznámili to rektor VŠE prof. Ing. Richard Hindls, CSc. a Pavel Závitkovský, partner společnosti KPMG Česká republika zodpovědný za nábor absolventů.

V kancelářích společnosti KPMG Česká republika najde ročně uplatnění přes sto absolventů vysokých škol ekonomického zaměření. Začínají zde kariéru auditorů, daňových a finančních specialistů či poradců v oblasti řízení rizik, účetnictví, projektového řízení nebo zvyšování podnikatelské výkonnosti. „Na mladé lidi se při náborech zaměřujeme již šestnáct let. Díky dlouholetým zkušenostem víme, jak jim pomoci při přípravě na budoucí kariéru a v prosazování se na trhu práce. Proto jsme rádi přijali nabídku ke spolupráci s VŠE,” vysvětluje Pavel Závitkovský.

Praxi ve společnosti KPMG Česká republika si mohou zájemci vyzkoušet v rámci tématických In-house workshopů, jež probíhají v pražské centrále každý rok. Nejšikovnější studenti mohou také strávit až sedm měsíců na odborné stáži v oddělení Auditu nebo Finančního poradenství pod vedením zkušených poradců. Kromě toho již několik let společnost připravuje pro studenty mezinárodní soutěž KPMG Case Competition.

Studenti VŠE jsou úspěšní

Nadstandardní spolupráce mezi oběma institucemi by měla pomoci ještě více rozvíjet talenty studentů a absolventů, umožňovat jim prohlubovat a porovnávat své zkušenosti s ostatními a získávat praktické zkušenosti ruku v ruce s těmi teoretickými. “Už nyní si držitelé diplomu z VŠE vedou velice dobře,“ upozorňuje profesor Hindls a poukazuje přitom na výzkumy, které se touto problematikou zabývaly.

Pět let po ukončení studia dosahují absolventi VŠE ve svém hlavním zaměstnání hrubého měsíčního příjmu 1179 Eur (přes 33 tisíc korun). Výrazně tak převyšují národní průměr – absolventi všech tuzemských vysokých škol se po pěti letech dostávají na 782 Eur (22 tisíc korun). Vyplývá to z výsledků projektu Reflex 2006, mezinárodního výzkumu, do nějž se Česká republika zapojila.

Díky možnostem získávání praxe při studiu jsou absolventi VŠE schopní najít si adekvátní zaměstnání velice rychle. Až 45 procent z nich mění školní lavici za kancelářský stůl dříve než za jeden měsíc po promoci. (V celorepublikovém měřítku se to týká pouze 35 procent absolventů.)

Další vzdělávání v zaměstnání

Pro úspěšný start mladých lidí jsou velmi důležité také možnosti dalšího vzdělávání v rámci zaměstnání. Protože všichni nováčci začínají na stejné startovní čáře, záleží jen na jejich schopnostech, kam až to ve společnosti dotáhnou. „Většina současných manažerů a partnerů začínala od píky jako asistenti,“ popisuje situaci v KPMG Česká republika Pavel Závitkovský.

Společnost proto investuje do kvalitního vzdělávání všech členů týmu, umožňuje jim zajímavý kariérní růst a neustále vylepšuje pracovní prostředí a podmínky tak, aby se v nich její lidé cítili co nejlépe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).