Hlavní navigace

SPOLEČNOST INVISTA POKLÁDÁ NOVÉ ZÁKLADY PRO BUDOUCNOST

Ženeva, 6. listopadu – INVISTA, jež patří mezi největší světové společnosti s integrovanou výrobou textilních vláken a meziproduktů, potvrdila své odhodlání uvádět na trh další inovace. Zástupci společnosti 1. listopadu oznámili zahájení provozu v novém čínském závodě a zpřesnění plánů na zvyšování dodávek na klíčové trhy včetně rozšíření výroby v Evropě. Zároveň vydali oficiální zprávu o novém výzkumném a vývojovém centru v Delaware.

Sdílet

„Společnost INVISTA plánuje zvýšit objem výroby elastanu na celém světě,“ prohlásil Bill Ghitis, prezident společnosti odpovědný za globální odvětví oděvní výroby. „Naše společnost to v poslední době dokládá zahájením výroby v novém čínském závodě a rozšířením provozů v Brazílii, Velké Británii, Spojených státech a Asii včetně Singapuru a východní Číny, jež jsou plánovány na rok 2007.“

INVISTA rozšiřuje výrobu elastanu v mimoevropských oblastech a i nadále zůstává největším výrobcem textilních vláken v Evropě. Zároveň pokračuje ve vývoji technologických inovací a poskytování špičkové úrovně zákaznických služeb.

Poptávka po značce LYCRA® v Evropě stále roste a je považována za stěžejní faktor dlouhodobého úspěchu společnosti. Například závod v Maydownu vyrábí speciální, velmi kvalitní elastanová vlákna určená pro zákazníky z evropských oblastí. Nejmodernější zařízení je vysoce flexibilní a umožňuje vyrábět jak monofilní jemnou přízi vhodnou pro punčochové zboží, tak multifilní přízi pro další koncové oděvní výrobce.

Kromě zvýšení objemu světové výroby společnost INVISTA plánuje další zavádění inovací prostřednictvím rozšířeného výzkumného a vývojového centra v Delaware.

„Nad rámec těchto aktivit máme ještě řadu cílů v oblasti potenciálních akvizicí a dalších růstových možností,“ pokračoval Ghitis. „Rozhodujícím faktorem našeho podnikání je skutečnost, že ve světovém měřítku jsme – a chceme také zůstat – největším, nákladově nejúspornějším a nejziskovějším výrobcem vysoce kvalitních elastanových vláken včetně našeho bestselleru, značky LYCRA®. V našem oboru prožíváme vzrušující období a rozšiřováním svých výrobních, výzkumných a vývojových závodů dokazujeme, že do budoucnosti hledíme s důvěrou.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).