Hlavní navigace

Společnost ING se rozhodla finančně pomoci oblastem postiženým povodní

Sdílet

Praha
16. srpna 2002

Společnost ING, která patří k největším evropským finančním skupinám, se rozhodla přispět na jedno z kont určených k odstranění následků povodní. Výše příspěvku závisí na sportovním výkonu představitelů ING.

V úterý 20. srpna 2002 se na fotbalovém stadionu v Olomouci proti sobě postaví představitelé společnosti ING a Petr Čech, bývalý brankář letošních vítězů mistrovství Evropy fotbalových týmů do 21 let.

Pět představitelů společnosti ING, mezi nimiž bude například předseda výkonné rady ING pro střední Evropu Jan Nijssen či předseda výkonné rady ING pro ČR a SR Ron van Oijen, se bude snažit vsítit z penalty gól. Za každou penaltu, kterou penaltový mág Čech chytí, zaplatí ING 50 tisíc korun a pokud bude brankář úspěšný ve všech pokusech, ING obnos zdvojnásobí. Právě tyto finance posléze poputují na povodňové konto.

Neobvyklá sportovní událost vznikla jako sázka mezi Petrem Čechem a předsedou výkonné rady ING pro ČR a SR Ronem van Oijenem.

Tato sázka byla uzavřena v průběhu tiskové konference, která se konala při příležitosti návratu vítězné „21“ z mistrovství Evropy v květnu letošního roku.

V dubnu letošního roku uzavřela společnost ING čtyřletý kontrakt s Českým fotbalovým svazem a stala se tak jedním z hlavních partnerů Českého fotbalového svazu a zároveň generálním sponzorem českého národního týmu fotbalistů do 21 let.

Akce se uskuteční v rámci oficiálního tréninku před přátelským zápasem České a Slovenské republiky, který přijde na řadu 21. srpna 2002 ve 20:15 hodin v Olomouci.

* * *

ING Group působí v 65 zemích světa a má přes 110 000 zaměstnanců. Z hlediska tržní kapitalizace je jednou z největších finančních institucí v Evropě. V České republice působí od roku 1991. Poskytuje služby v oblasti pojišťovnictví, bankovnictví a správy aktiv přes 400 tisícům individuálních a korporátních klientů. V České republice v rámci skupiny ING Group působí pojišťovna ING Nationale-Nederlanden, ING Penzijní fond, ING Bank, ING Employee Benefits, ING Investment Management, ING Real Estate. Neméně významnými členy skupiny jsou také například ING Lease, ING Baring Private Bank a Baring Communications Equity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).