Hlavní navigace

Společnost IBM ČR úspěšně dodala Daňový portál pro Ministerstvo financí

Praha, 16. srpna 2006 - Ministerstvo financí zpřístupnilo občanům České republiky novou on-line daňovou službu založenou na řešení IBM (NYSE:IBM). Pilotní projekt Daňového portálu, který bude provozován v ověřovacím režimu po dobu tří měsíců, je významným rozšířením služeb poskytovaných veřejnosti v rámci modernizace daňové správy a představuje kvalitativně nový krok v elektronické komunikaci s občany a firmami.

Sdílet

Portál umožňuje daňovým poplatníkům elektronickou komunikaci s daňovou správou a získávání informací v on-line prostředí. První služba spuštěná na začátku července tohoto roku zpřístupňuje informace o stavu osobního daňového účtu klienta, včetně historie uskutečněných plateb, předepsaných plateb a výsledného zůstatku. Uživatelé k registraci a využívání této služby potřebují vlastnit tzv. kvalifikovaný certifikát.

Česká daňová správa bude reagovat na případné připomínky daňové veřejnosti v průběhu ověřovacího provozu Daňového portálu tak, aby nabízené služby byly poskytovány efektivně a v maximální míře splnily očekávání daňových poplatníků. V budoucnosti má Daňový portál umožnit další služby jako je například osobní daňový kalendář, elektronické nahlížení do daňového spisu či doručování daňových písemností poplatníkovi elektronicky.

Náměstkyně ministra financí Dana Trezziová k zahájení služeb Daňového portálu uvedla: „Věřím, že zpřístupnění služeb daňového portálu zvýší komfort klientů daňové správy při plnění jejich daňových povinností. Komunikace mezi daňovými subjekty a finančními úřady se již neomezuje na pracovní dobu finančních úřadů, ale může se odehrávat 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Společnost IBM jako dodavatel byla vybrána vzhledem k dlouhodobé a úspěšné spolupráci na projektu ADIS.“

Daňový portál je integrální součástí Automatizovaného daňového informačního systému ADIS, který IBM Česká republika pro ministerstvo financí vyvíjí od roku 1992. ADIS je komplexní systém, který automatizuje výběr všech daní spravovaných finančními úřady v České republice. IBM je dodavatelem technologie, aplikačního programového vybavení a know-how v oblasti systému postaveného na otevřených standardech, který umožňuje efektivně integrovat další technologie podle potřeby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).