Hlavní navigace

Společnost Galileo International otevřela v Praze své nové centrum

Praha, 10. května 2005 - Služby související s leteckou dopravou nabízí od začátku května ve svém novém centru v srdci Prahy jeden z největších globálních distribučních systémů služeb cestovního ruchu Galileo International. Nové centrum Aviation House na Smetanově nábřeží 4 je od nynějška sídlem zastoupení Galileo pro ČR a SR.

Sdílet

Globální distribuční systém Galileo poskytuje informace o službách a umožňuje rezervace pro téměř 600 leteckých společností, více než 47 000 hotelů a 37 společností rent a car ve více než 19 000 místech po celém světě.

K systému Galileo má přímé on line připojení více než 270 leteckých společností, což cestovním agenturám umožňuje přístup k jejich kapacitní a cenové nabídce v reálném čase. Galileo International uvedlo na trh řadu produktů automatizovaných služeb pro cestovní ruch. Jako první přišlo s nabídkou PC produktu pro cestovní agentury na bázi Windows, je průkopníkem ve vývoji nových technologií jako elektronický ticketing a produktů pro tvorbu rezervací přímo uživateli na základě nabídky cestovních agentur a leteckých společností. Globální distribuční systém Galileo je také využíván provozovateli mnoha internetových portálů nabízejících cestovní služby.

Systém Galileo využívá přibližně 45 000 cestovních agentur po celém světě, které provozují na 190 000 terminálů. Nabídka Galileo je distribuována prostřednictvím sítě více než 50 národních distribučních společností rozmístěných v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, všech částech Asie a Středního Východu. Společnost má své pobočky v 97 zemích. V Galileo International pracuje 5000 specialistů v oblasti distribučních služeb. Za jeden den odpovídá systém Galileo na 110 milionů žádostí o informace nebo rezervace. Ve špičce se jedná až o 5500 zpráv za vteřinu. V mnoha zemích světa má distribuční systém Galileo většinový podíl na trhu, což znamená, že například většina letenek prodaných zde cestovními agenturami je prodána prostřednictvím systému Galileo.

Globální distribuční systém Galileo vznikl v roce 1987 jako společný podnik leteckých společností Swissair, Austrian Airlines, USAir, KLM, British Airways, Alitalia, Aer Lingus a některých dalších. Systém je spravován firmou Galileo International, která sídlí nedaleko Chicaga. Výpočetní jádro systému Galileo je umístěno v Denveru ve státě Colorado. Na podzim roku 2001 Galileo zakoupila firma Cendant, jejíž roční obrat v oblasti služeb cestovnímu ruchu dosahuje 16 miliard USD. Cendant provozuje několik hotelových řetězců a také například půjčovny automobilů Avis, různé internetové portály (např. www.Cheaptickets.com) atd. Zaměření a velikost současného vlastníka umožňuje Galileu nemalé investice a dává záruky, že vývoj produktů sloužících cestovnímu ruchu se bude dále zrychlovat.

Evropa včetně České republiky je spravována z Velké Británie, kde má Galileo International svou pobočku v Langley u Windsoru. V roce 1999 Galileo International uzavřelo distribuční smlouvu se svým distributorem pro ČR a SR, firmou Galileo CEE Service ČR s.r.o. (obchodní název Galileo ČR/SR), která poskytuje zákazníkům systému Galileo v ČR a SR (cestovním agenturám) služby technické podpory, výcviku prodejců letenek, poradenství, produktové informace atd. Ze svého původního sídla na Vinohradské třídě se společnost Galileo ČR/SR začátkem května přestěhovala do administrativní budovy Aviation House na Smetanově nábřeží 334/4. Více informací na www.galileoczsk.cz.

Jiří Pruša
Galileo ČR/SR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).