Hlavní navigace

Společnost Franfinance Consumer Credit a Essox Leasing se sloučily s cílem přinést co nejvyšší kvalitu do oblasti financování spotřebního zboží

Praha 2. srpna 2004 – 31.7.2004 nabyla účinnosti fúze společností Franfinance Consumer Credit (FCC) a ESSOX Leasing.

Sdílet

Společnost FCC vznikla v březnu roku 2003 jako společná iniciativa Komerční banky a francouzské společnosti Franfinance (obě patří do skupiny Société Générale Group), s cílem vytvořit subjekt, který získá silné postavení na rychle se rozvíjejícím trhu financování spotřebního zboží.

V prosinci 2003 společnost FCC převzala vedení ve společnosti ESSOX Leasing s cílem urychlit její rozvoj a rozšířit obchodní příležitosti. ESSOX Leasing nabízí financování spotřebního zboží ve více než 3 800 obchodech (z toho u 500 automobi­lových dealerů). Jeho věrnostní kartu „Bonus“ vlastní více než 170 tisíc klientů. ESSOX Leasing je zakládajícím členem společnosti Solus a zároveň akcionářem společnosti SID- úvěrového registru provozovaného po Internetu.

Nová společnost se i nadále bude jmenovat „ESSOX“, a to z několika důvodů: obecné povědomí o značce „ESSOX“ je velmi vysoké, značka zároveň reflektuje novou obchodní filosofii i podnikatelské zaměření. Podnikatelské aktivity se již neomezují pouze na leasing, ale nově zahrnují také širokou nabídku v oblasti spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Korporátní identita společnosti ESSOX vychází z nového loga, reflektující firemní identitu skupiny Société Générale – černé a červené. Jasně tím deklaruje svoji sounáležitost s touto přední mezinárodní skupinou, která je významně a silně zastoupena v České republice.

„Nová společnost ESSOX představuje na českém trhu unikátní kombinaci výhod: detailní znalost místního trhu, technické zkušenosti a odbornost významného francouzského hráče v oblasti financování spotřebního zboží se silnou podporou přední české banky.
Rozhodně zde existuje prostor pro tento nový subjekt, který se jednoznačně zaměřuje na nabídku vysoce kvalitních služeb a také na podporu svých obchodních partnerů i konečných spotřebitelů a je připraven reagovat díky široké a moderní produktové nabídce na jejich potřeby,“
uvádí Julien Ochonisky, generální ředitel společnosti ESSOX.

V první polovině roku 2004 společnost zaznamenala výrazné zlepšení svých obchodních výsledků, neboť objem její produkce se proti stejnému období roku 2003 zvýšil celkově o 54 %. Společnost si rovněž vytvořila nové nástroje pro další rozvoj, a to zejména v oblasti spotřebitelských úvěrů a v oblasti kreditních karet.

Společnost ESSOX chce expandovat směrem ke všem kategoriím obchodních partnerů, od malých provozoven po obchodní řetězce s celorepublikovou působností. Tuto expanzi umožňuje široký sortiment služeb, výrazný a všestranný marketing a důraz na spolupráci v rámci celé finanční skupiny, zejména pak s distribuční sítí Komerční banky. Obchodní činnost v oblasti prodeje automobilů a rozvoj těchto aktivit zůstává i nadále jednou z priorit společnosti ESSOX.

Další aktivitou, kterou společnost ESSOX v tomto roce plánuje, je nabídka její kreditní karty FUTURO majitelům věrnostních karet BONUS.

Tito klienti jistě ocení rozšířenou funkčnost kreditní karty i její široké možnosti použití, prohlásil Luděk Čermák, obchodní a marketingový ředitel společnosti. Kreditní kartu bude moci zájemce získat i v síti vybraných maloobchodních partnerů, kterým karta může výrazně pomoci ke zvýšení loajality jejich vlastních zákazníků, dodává Luděk Čermák.

Výkonnou radu společnosti tvoří: Julien Ochonisky (generální ředitel), Luděk Čermák (obchodní a marketingový ředitel) a Eric Hauschild (provozní ředitel). Společnost bude působit ve dvou hlavních střediscích, v Českých Budějovicích (sídlo společnosti) a v Praze, a bude mít zastoupení ve všech krajích České republiky.

Marie Petrovová
mluvčí Komerční banky 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).