Společnost FCC vznikla v březnu roku 2003 jako společná iniciativa Komerční banky a francouzské společnosti Franfinance (obě patří do skupiny Société Générale Group), s cílem vytvořit subjekt, který získá silné postavení na rychle se rozvíjejícím trhu financování spotřebního zboží.
V prosinci 2003 společnost FCC převzala vedení ve společnosti ESSOX Leasing s cílem urychlit její rozvoj a rozšířit obchodní příležitosti. ESSOX Leasing nabízí financování spotřebního zboží ve více než 3 800 obchodech (z toho u 500 automobilových dealerů). Jeho věrnostní kartu „Bonus“ vlastní více než 170 tisíc klientů. ESSOX Leasing je zakládajícím členem společnosti Solus a zároveň akcionářem společnosti SID- úvěrového registru provozovaného po Internetu.
Nová společnost se i nadále bude jmenovat „ESSOX“, a to z několika důvodů: obecné povědomí o značce „ESSOX“ je velmi vysoké, značka zároveň reflektuje novou obchodní filosofii i podnikatelské zaměření. Podnikatelské aktivity se již neomezují pouze na leasing, ale nově zahrnují také širokou nabídku v oblasti spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.
Korporátní identita společnosti ESSOX vychází z nového loga, reflektující firemní identitu skupiny Société Générale – černé a červené. Jasně tím deklaruje svoji sounáležitost s touto přední mezinárodní skupinou, která je významně a silně zastoupena v České republice.
„Nová společnost ESSOX představuje na českém trhu unikátní kombinaci výhod: detailní znalost místního trhu, technické zkušenosti a odbornost významného francouzského hráče v oblasti financování spotřebního zboží se silnou podporou přední české banky.
uvádí Julien Ochonisky, generální ředitel společnosti ESSOX.
Rozhodně zde existuje prostor pro tento nový subjekt, který se jednoznačně zaměřuje na nabídku vysoce kvalitních služeb a také na podporu svých obchodních partnerů i konečných spotřebitelů a je připraven reagovat díky široké a moderní produktové nabídce na jejich potřeby,“
V první polovině roku 2004 společnost zaznamenala výrazné zlepšení svých obchodních výsledků, neboť objem její produkce se proti stejnému období roku 2003 zvýšil celkově o 54 %. Společnost si rovněž vytvořila nové nástroje pro další rozvoj, a to zejména v oblasti spotřebitelských úvěrů a v oblasti kreditních karet.
Společnost ESSOX chce expandovat směrem ke všem kategoriím obchodních partnerů, od malých provozoven po obchodní řetězce s celorepublikovou působností. Tuto expanzi umožňuje široký sortiment služeb, výrazný a všestranný marketing a důraz na spolupráci v rámci celé finanční skupiny, zejména pak s distribuční sítí Komerční banky. Obchodní činnost v oblasti prodeje automobilů a rozvoj těchto aktivit zůstává i nadále jednou z priorit společnosti ESSOX.
Další aktivitou, kterou společnost ESSOX v tomto roce plánuje, je nabídka její kreditní karty FUTURO majitelům věrnostních karet BONUS.
Tito klienti jistě ocení rozšířenou funkčnost kreditní karty i její široké možnosti použití,
prohlásil Luděk Čermák, obchodní a marketingový ředitel společnosti. Kreditní kartu bude moci zájemce získat i v síti vybraných maloobchodních partnerů, kterým karta může výrazně pomoci ke zvýšení loajality jejich vlastních zákazníků,
dodává Luděk Čermák.
Výkonnou radu společnosti tvoří: Julien Ochonisky (generální ředitel), Luděk Čermák (obchodní a marketingový ředitel) a Eric Hauschild (provozní ředitel). Společnost bude působit ve dvou hlavních střediscích, v Českých Budějovicích (sídlo společnosti) a v Praze, a bude mít zastoupení ve všech krajích České republiky.
Marie Petrovová
mluvčí Komerční banky