Hlavní navigace

Společnost easyJet jmenovala generálního obchodního ředitele pro Německo, střední Evropu, Pobaltí a Dánsko

Společnost easyJet oznámila, že John Kohlsaat byl jmenován generálním obchodním ředitelem pro Německo, střední Evropu, Pobaltí a Dánsko v rámci nedávné restrukturalizace v easyJetu.

Sdílet

John Kohlsaat se narodil 17. dubna 1964 v Hamburgu. Po střední škole studoval management a marketing na Institutu pro průmyslový trh a marketingový průzkum v Hamburgu. Poté studoval obchod na univerzitě v Hamburgu a studia úspěšně zakončil v roce 1991.

Svou profesní kariéru odstartoval hned následujícího roku jako zástupce produktového manažera ve společnosti Hans Schwarzkopf v Hamburgu. V následujících třech letech působil na dalších manažerských postech, až nakonec jako hlavní produktový manažer řídil značky Bac, Dane, Kaloderma, Pilca a Vionell.

V roce 1995 John Kohlsaat společnost opustil a nastoupil na místo produktového manažera v Apollinaris & Schweppes GmbH & Co, kde měl na starost vývoj nových produktů a nové spuštění značky Schweppes.

Před deseti lety odstartoval svou velmi úspěšné působení v tabákovém průmyslu, když nastoupil do Rothmans Cigaretten GmbH, kde se stal manažerem značky Lord a Winfield. Na tomto postu se mu podařilo implementovat nové úspěšné strategie, vytvořil řadu sponzorských a internetových konceptů a řídil několik cigaretových značek v Asii a v Evropě. Po fúzi BAT a Rothmans Cigaretten GmbH v roce 2001 se stal hlavním manažerem značky Kent v Londýně.

Od června 2003 opět působil v německé pobočce BAT v Německu. V Hamburgu řídil značky Lucky Strike, Dunhill a pracoval na rozvoji nových projektů. V květnu 2005 se John Kohlsaat stal generálním manažerem easyJet Germany. Měl na starost rozvoj firmy a staral se o úspěšné působení společnosti na německém trhu.

Během svého působení se mu podařilo zavést několik novinek a dosáhnout vynikajícího tempa růstu na německém trhu. Od února 2006 má John na starost též střední Evropu (Českou republiku, Slovensko a Polsko), Pobaltí a Dánsko. Tyto tři oblasti spravuje jako obchodní manažer.

John Kohlsaat je ženatý a s ženou a dvěma dětmi žije v Hamburgu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).