Hlavní navigace

Společnost Colosseum, a.s. představuje Automatické obchodní systémy na futures trzích

Obchodování s komoditami (futures) je stále populárnější nejen ve světě, ale i v České republice. I drobní investoři se chtějí zúčastnit atraktivních obchodů s ropou, zlatem, akciovými indexy nebo měnami a využít tak výhod, které futures nabízí. Řada investorů přitom nemá čas trávit hodiny denně sledováním trhů nebo se učit technickou či fundamentální analýzu. Jedním z řešení pak jsou automatické obchodní systémy.

Sdílet

Automatický obchodní systém je skupina pevně daných pravidel otestovaných na historických datech, která jednoznačně určují, kdy vstoupit do trhu, jak omezit riziko a kdy pozici uzavřít. Jedná se o počítačové programy, které automaticky generují pokyny a samy je zadávají na burzu. Investor má přitom možnost obchodování na svém účtu v reálném čase monitorovat a systém kdykoliv ukončit.

Automatické systémy obchodující na futures trzích patří mezi tzv. alternativní investice, tedy investice do jiných instrumentů, než jsou akcie a dluhopisy. Tato forma investování je žádaná především pro svou orientaci na absolutní výnos. Obchodní systémy nejsou závislé na aktuálním vývoji trhu, jako například akcie, protože mohou vydělávat v jakékoliv fázi hospodářského cyklu. Praxe bank, fondů i studie renomovaných firem či univerzit ukazují, že investování do alternativních aktiv má pozitivní vliv na celkové portfolio a může vést ke snížení rizika a zvýšení výnosu.

Bližší informace o automatických obchodních systémech naleznete na stránce www.SystemTrading.cz.

Společnost Colosseum, a. s. je od roku 2002 licencovaným brokerem a zároveň jedním z prvních nebankovních obchodníků s cennými papíry v ČR s licencí na deriváty od KCP. V roce 2003 jí bylo povolení rozšířeno o investiční službu obhospodařování portfolií (asset management). V rámci kapitálového trhu společnost Colosseum, a.s. přináší široké investorské veřejnosti možnost pohybovat se ve světě finančních a komoditních derivátů a využívat tak moderní finanční nástroje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).