Hlavní navigace

Společná tisková zpráva chcetezmenu.cz a silnicnizakon.cz

Od 1. července platí nový silniční zákon. Vzhledem k tomu, že tento zákon provází mnoho nepřesností a v některých ohledech je nesmyslně represivní a postihuje zbytečně i mnoho slušných řidičů, vzniklo na webu mnoho aktivit, které se tomuto zákonu věnují. Mezi hlavní patří portály www.chcetezmenu.cz a www.silnicnizakon.cz. Portál chcetezmenu.cz vyhlásil petici proti současnému znění zákona a portál silnicnizakon.cz zase nabízí široký prostor pro diskusi řidiček a řidičů a pro odfiltrování negativních emocí.

Sdílet

Počínaje dnešním dnem, tj. od 17. července dochází ke spolupráci obou portálů a k vzájemnému propojení základních rubrik. Cílem je zintenzívnit debatu kolem silničního zákona, nabídnout lidem prostor pro jejich názory a zároveň čerpání užitečných informací.

Portál www.silnicnizakon.cz, jehož cílem mimo jiné je, aby se řidiči raději rozčilovali ve webových diskusích než na silnicích, při této příležitosti připravuje řadu dalších aktivit. Především otevře diskusní fórum pro představitelé obcí, kterých se zákon velmi dotýká a diskusní fórum pro policii a její zkušenosti s novým zákonem a s chováním řidičů.

Portál www.chcetezmenu.cz, jehož cílem je změkčení silničního zákona, souběžně organizuje tištěnou (ke stažení na www.chcetezmenu.cz) a elektronickou petici na www.chcetezmenu.cz/petice, kterou jen od pátku během víkendu podepsalo přes 2 000 motoristů. Motoristický portál připravuje stejnojmenné občanské sdružení, které se bude soustředit na dosažení novely silničního zákona a do budoucna by chtělo zřídit registr dopravního značení, který bude partnerem občana, samospráv i státní správy v džungli dopravního značení na českých silnicích.

Oba portály spojuje snaha zpřístupnit názory občanů samosprávám i státní správě, potažmo zákonodárcům. Cílem je, aby silniční zákon odrážel realitu na českých silnicích a přispěl k větší bezpečnosti a plynulosti provozu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).