Hlavní navigace

Společná tisková zpráva AČSS a SOS ČR

Společná tisková zpráva Asociace českých stavebních spořitelen a Sdružení obrany spotřebitelů České republiky vydaná 9. prosince 2004 k častým dotazům v souvislosti s platbami na konci roku

Sdílet

Vzhledem k množícím se dotazům novinářů a veřejnosti vydává Asociace českých stavebních spořitelen a Sdružení obrany spotřebitelů České republiky následující informaci:

Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) a Sdružení obrany spotřebitelů České republiky (SOS) společně upozorňují klienty stavebních spořitelen, aby nenechávali platby na poslední dny roku. Hrozí riziko, že platba nebude včas připsána na účet stavebního spoření a nevznikne z ní tak nárok na státní podporu za rok 2004. AČSS a SOS proto doporučuje klientům, aby peníze na účet stavebního spoření odeslali s dostatečným předstihem, a to ještě před vánočními svátky.

S ohledem na novelizaci zákona o stavebním spoření, která nabyla účinnosti od 1. 1. 2004, je pro klienta optimální, aby na konci roku 2004 měl pouze jednu smlouvu s nárokem na státní podporu, která byla uzavřena do konce roku 2003 (klient dohodne se stavební spořitelnou konkrétní smlouvu, na kterou bude žádat státní podporu). Novela zákona o stavebním spoření umožňuje do konce roku 2004 žádat státní podporu u smlouvy uzavřené do konce roku 2003 při zachování parametrů státní podpory dle zákona před novelou. Tuto skutečnost by měl klient ve svém rozhodování zohlednit. Je rovněž třeba, aby klient plnil povinnosti, ke kterým se při uzavření smlouvy zavázal (například řádně spořil).

Velmi důležité je věnovat odpovídající pozornost věcně správnému vyplnění platebních příkazů či poukázek. I chybně vypsané číslo účtu stavebního spoření může být příčinou, že vklad nebude do konce roku na účet připsán.

V případě nejasností nebo jakýchkoliv dotazů je nejvhodnější obrátit se co nejdříve přímo na osobního poradce stavebního spoření nebo na stavební spořitelnu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).