Hlavní navigace

Soutěž Poštovní spořitelny SpaceCup zaujala tisíce žáků

Vědomostní soutěž o zajímavé ceny SpaceCup, kterou pořádá Poštovní spořitelna, je v plném proudu. Téměř 13 tisíc žáků z 1167 tříd druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií každý měsíc posílá své odpovědi na otázky z různých oblastí. Po posledním kole, které proběhne v dubnu, bude jasné, která z tříd vyhraje hlavní cenu – pětidenní zájezd do Londýna.

Sdílet

Jsme velmi rádi, že soutěž vyvolala mezi mladými studenty takový zájem. Chceme je tak motivovat ke společné práci a trochu je potrápit při řešení otázek. Mimo jiné se tak naučí, jak pracovat s informacemi, kde je najít a jak roztřídit podstatné od nepodstatných, okomentoval zájem o soutěž manažer marketingové komunikace Poštovní spořitelny Martin Orság. Aktuálně probíhá čtvrté kolo, které žáky testuje v oblasti přírodopisu.

Soutěž běží od října, každý měsíc nabízí nové okruhy otázek (zatím zeměpis, literatura, fyzika). Zapojit se mohou třídní kolektivy s minimálním počtem 10 žáků. Každý člen musí mít na portálu www.i-space.cz zaregistrován svůj profil, jehož prostřednictvím odpovídá na zadané otázky. V průběhu jednoho měsíce se soutěžící mohou ke svým odpovědím vracet a opravovat je, vyhledávat na internetu nebo radit se s učiteli. Otázky jsou rozděleny na lehké a těžké – tomu pak odpovídá při správné odpovědi bodový zisk.

O vítězi hlavní ceny rozhodne součet všech bodů získaných třídou během 7 kol, zařazení do konečného vyhodnocení je podmíněno účastí třídy ve všech kolech soutěže. Menší ceny jsou rozdělovány i po jednotlivých kolech. V listopadu byl navíc vyhlášen speciální úkol, jehož splnění je ohodnoceno ziskem 100 bonusových bodů. Zadání zní vyfotografovat třídní kolektiv a vymyslet k němu krátký komentář, dodává Orság.

Portál www.i-space.cz nabízí návštěvníkům nepřeberné možnosti internetové zábavy – ať už jde o film, hudbu nebo přehledy sportovních a kulturních akcí. Poštovní spořitelna také například podporuje celorepublikové vyhledávání mladých rockových kapel Rock Space, a pomohla vzniknout mnoha českým filmům – namátkou Snowboarďáci, Pusinky či nejnověji Tobruk.

Ukázka soutěžních otázek:

Ve filmovém muzikálu Starci na chmelu chodí Filip zvečera po lukách a recituje báseň o včele, růži a kostelu. Jde o úryvek z díla

A) Josefa Kajetána Tyla
B) Vítězslava Nezvala
C) Karla Hynka Máchy
D) Jaroslava Seiferta

Pro název reality show Big Brother byla inspirací kniha o totalitní diktatuře. Kde se narodil autor této knihy?

A) v USA
B) v Anglii
C) v Indii
D) v Kanadě

Který z těchto států získává nejvíce elektrické energie z větrných elektráren?

A) Dánsko
B) Německo
C) USA
D) Norsko

Jak se jmenuje dálnice, která vede z Prahy směrem na Rozvadov?

A) D1
B) D5
C) D8
D) D11

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).