Hlavní navigace

Soutěž Podnikatel roku 2006 Olomouckého kraje zná vítěze

Olomouc, 15. února - Miroslav Študent z olomoucké firmy Siwatec se stal Podnikatelem roku 2006 Olomouckého kraje. Diplom a šek v hodnotě 100.000 korun převzal dnes v Olomouci z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Horáka a trofej od Richarda Singera ze společnosti Ernst & Young, která soutěž každoročně vyhlašuje. Letošní rok je prvním, kdy se v Olomouckém kraji oceňuje regionální zástupce soutěže, dosud se vyhlašoval jen celostátně.

Sdílet

O vítězství Študenta rozhodla nezávislá porota, které předsedal Radim Jančura, majitel Student Agency a držitel titulu Podnikatel roku 2005. Miroslava Študenta ocenění potěšilo: „Když jsem se dostal k nabídce účasti, přijal jsem ji jako výzvu a přihlásil se. Chtěl bych povzbudit podnikatele a firmy v regionu, aby se také přihlásili, aby se všude neskloňovala jen jména gigantů typu ČEZ či Transgas, ale i malých firem, o nichž se v médiích nedočtete, jejich podnikání však drží mnohá města a oblasti nad vodou.“

Olomoucký kraj se rozhodl hrát výraznější roli v podpoře soutěže a společně s Krajskou hospodářskou komorou vyzval regionální podnikatele, aby se ke klání připojili. „Rada Olomouckého kraje si uvědomuje, že náš region patří k ekonomicky nejslabším v zemi. Proto považuje podporu podnikatelskému stavu i této soutěži za důležité kroky, které mohou napomoci rozvoji kraje,“ podotkl náměstek Pavel Horák.

„Tato soutěž zviditelňuje vynikající podnikatele, kteří jsou hnacím motorem pozitivních změn ve společnosti, přičemž jejich působení právě na regionální úrovni je pro ekonomiku klíčové. Doufáme, že touto iniciativou dále podpoříme rozvoj podnikatelské sféry v České republice,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice.

Hlavními partnery soutěže Podnikatel roku 2006 jsou společnosti ABRA a AMCICO AIG Life. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Hospodářská komora České republiky, US Business School Prague a Czech Venture Capital Association.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).