Hlavní navigace

Soutěž o nejlepšího podnikatele Pardubického kraje

Praha/Pardubice, 2. října 2006 – Společnost Ernst & Young ve spolupráci s Pardubickým krajem vyhlašuje soutěž o nejlepšího podnikatele Pardubického kraje. Přihlásit se může každý podnikatel, který je alespoň 20% vlastníkem firmy, jež existuje minimálně dva roky a má sídlo v Pardubickém kraji. Krajské kolo je součástí sedmého ročníku soutěže Podnikatel roku v České republice. Podnikatelem roku 2002 České republiky se stal Kvido Štepánek, ředitel společnosti Isolit-Bravo se sídlem v Pardubickém kraji.

Sdílet

„Řada schopných a kvalitních podnikatelů se nechce chlubit svými výsledky. Vyhlášením soutěže bychom rádi vyzvali nejen podnikatele, ale i jejich blízké a spolupracovníky, aby dali najevo, že si jejich práce váží a věří, že by jejich práce měla být oceněna. Letos se chceme zaměřit i na hledání nejlepších podnikatelů v Pardubickém kraji a budeme rádi, když se jich do soutěže přihlásí co nejvíce,“ řekl Dirk Kroonen, vedoucí partner Ernst & Young v České republice. Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2006 Pardubického kraje bude slavnostně vyhlášeno v lednu 2007.

Podmínky soutěže povolují účast těm podnikatelům, kteří aktivně působí ve vedení firmy. Firma musí existovat minimálně dva roky a navrhovaný kandidát musí být jejím alespoň 20% vlastníkem. Nominace jsou přijímány do 30. listopadu 2006. Podnikatele lze nominovat i pomocí internetových stránek http://www.podnikatelroku.cz/.

Vítěze vybere nezávislá porota složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry z České republiky i ze zahraničí. Předsedou poroty je Radim Jančura, majitel Student Agency a držitel titulu Podnikatel roku 2005. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří finanční výsledky, strategická orientace a globální dosah podniku. Hodnocen bude rovněž podnikatelský duch nominovaného, jeho čestnost a poctivost, přístup k inovacím a také jeho mimopodnikatelské aktivity (např. podpora regionu, ve kterém působí, nebo charitativní aktivity).

„Nic si nenamlouvejme, podnikatelé nejsou v naší společnosti ani oblíbeni ani preferováni. Napříč politickým spektrem je populisticky přínosné si na ně utrousit. Skutečností ale je, že by se bez nich každá ekonomika velmi rychle dostala do stavu reálně-socialistické. Pro mladší vysvětluji: rovná se zhroutila. Pojďte vyjít z ohrady či virtuálního světa, do nichž jsme zatlačováni. Pojďte se prezentovat jako úhelný kámen této společnosti!“ řekl Kvido Štěpánek, ředitel Isolit-Bravo, spol. s r.o., držitel titulu Podnikatel roku 2002 České republiky.

Držitel titulu Podnikatel roku 2006 České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2007 v Monte Carlu.

Soutěž Podnikatel roku se pravidelně vyhlašuje ve více než 30 zemích světa. Tato prestižní mezinárodní soutěž má kořeny v USA; v České republice uspořádala společnost Ernst & Young tuto soutěž poprvé v roce 2000. V současné době se již pravidelně vyhlašuje ve více než 30 zemích světa – například v Kanadě, Velké Británii, Francii, Japonsku či Německu.

Záštitu nad letošním ročníkem soutěže převzala Rada Pardubického kraje.

Nominační formulář, jehož prostřednictvím může nominovat i veřejnost, je k dispozici na internetové stránce www.podnikatelroku.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).