Hlavní navigace

SOUKROMÍ AKCIONÁŘI ERSTE BANKY SI PŘEJÍ, ABY JE ELISABETH GÜRTLEROVÁ A WILHELM RASINGER ZASTUPOVALI V DOZORČÍ RADĚ

Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG v dubnu už potřetí (poprvé v roce 1998 a pak v roce 2000) zorganizovala předběžné volby, při nichž soukromí akcionáři zvolili dva nezávislé zástupce do dozorčí rady.

Sdílet

Notář Dr. Christoph Bieber představil dva renomované zástupce rakouského průmyslu, kteří jako kandidáti dostali nejvyšší počet hlasů. Podnikatelka Elisabeth Gürtlerová (22,6% platných hlasů) byla zvolena již potřetí, zatímco podnikový ekonom Wilhelm Rasinger (40,8% hlasů) byl zvolen poprvé. Celkem bylo odevzdáno 9 000 hlasů, z toho 99% platných.

Samotné volby do dozorčí rady se budou konat v rámci valné hromady Erste Bank 11. května 2005, přičemž hlavní akcionář Erste Bank, DIE ERSTE österreichische Spar-Casse Privatstiftung předloží a podpoří tyto dva kandidáty ve volbě do dozorčí rady. Oba kandidáti budou navrženi na funkční období do roku 2010.

Tímto řízením prokazuje Erste Bank, že nepovažuje corporate governance za prázdný pojem a podtrhuje tak svoji orientaci jako retailová banka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).