Hlavní navigace

SOS připravilo internetový dotazník k platebním kartám

Různé druhy bankovních i nebankovních karet se používají rok od roku více. Proto Sdružení obrany spotřebitelů ČR (SOS) připravilo v rámci evropského projektu krátký internetový dotazník na toto téma. Každý, koho zajímají platební karty (včetně kreditních) a jejich používání, může tento dotazník vyplnit. Výsledkem projektu bude brožura, kde by uživatelé platebních karet měli nalézt odpovědi na vše, co je kolem tohoto tématu zajímá.

Sdílet

SOS se systematicky zabývá tématem finančních služeb. Platební karty, včetně kreditních, jejich používání i zabezpečení a zároveň růst zadlužování spotřebitelů jsou tématem, který v této oblasti patří k prioritním. Proto SOS vypracovalo projekt zaměřený nejen na průzkum, kde vidí spotřebitelé největší problémy, ale i na vydání brožury (manuálu), v němž by spotřebitelé našli potřebné informace z této oblasti. Témata zpracovaná v brožuře budou vycházet z podrobné analýzy průzkumu, kterou provedou finanční odborníci SOS.

„Jsme si vědomi toho, že na trhu již existují podobné brožury, jenže z velké většiny je vydávaly bankovní domy. Není možné vyloučit, že se v těchto tiskovinách skrytě propagují jednotlivé produkty konkrétních bank. U našeho manuálu budou míst spotřebitelé jistotu, že je nezávislý a vychází z průzkumu jejich problémů a otázek, na něž hledají odpovědi,“ říká předseda RV SOS David Šmejkal.

Každý, kdo má zájem o vyplnění dotazníku, najde jej na www.spotrebitele.info. Každému, kdo na odděleném místě (z důvodu ochrany osobních údajů a zajištění anonymity) informačního webu www.spotrebitele.info vyplní kolonku „Zasílání novinek ze serveru“, bude manuál zaslán emailem. Každý, kdo se stane členem SOS, bude mít manuál připraven v nejbližší poradně SOS.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).