Hlavní navigace

Slavnostní završení studentské architektonické soutěže Nízkoenergetický dům ČMSS 2010

[Tisková zpráva] Setkání s autory projektových studií, které byly oceněny ve studentské architektonické soutěži Nízkoenergetický dům ČMSS 2010, se za účasti předsedy soutěžní poroty Ing. arch. Viktora Rudiše uskutečnilo v úterý 22. června t.r. v odpoledních hodinách v sídle ústředí Českomoravské stavební spořitelny v Praze.

Sdílet

Oceněné autory přijal místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller, který zdůraznil, že pro budoucnost mají úspory energií zásadní význam. „Všechny zúčastněné projekty jsme proto veřejnosti představili na výstavě a také je prezentujeme na našich webových stránkách. Věřím, že v nich naši klienti, ale nejen oni, najdou mnoho cenné inspirace pro své plány v bydlení,“ uvedl Manfred Koller.

Studentskou anonymní architektonickou soutěž vyhlásila vloni v říjnu ČMSS ve spolupráci s Českou komorou architektů. Předmětem soutěže bylo zpracování architektonické studie novostavby nízkoenergetického rodinného domu pro tří- až pětičlennou rodinu s cenou do 5 milionů korun.

Do soutěže Nízkoenergetický tům ČMSS 2010 bylo přihlášeno celkem 39 prací, které reprezentovaly studenty z celkem sedmi škol architektonického směru. Autory tří nejlépe hodnocených studií byli vyhlášeni Tomáš Hlavsa, FA VUT Brno, dále Martin Stára, Kamil Štajgl, Radovan Vacík, Tomáš Lindovský, všichni FA ČVUT Praha, a Jiří Bužek, FA VUT Brno. Odměnou ocenila porota tři studie, jejichž autory jsou Jan Hejl, VŠUP Praha, Zdeněk Chmel, FA VUT Brno, a Blanka Navrátilová, FA ČVUT Praha. Na doporučení poroty ocenila ČMSS dvě studie, na nichž se podílela autorská dvojice Gabriela Blažková a Veronika Dobešová, obě Fakulta architektury VUT Brno.

ČMSS je jednou z bank, které administrují program Zelená úsporám, a prostřednictvím vybraných obchodních míst přijímá žádosti od zájemců o dotaci. Profesionální finanční poradci ČMSS klientům poradí nejen s vyřízením dotace, ale také se získáním potřebných finančních prostředků pro realizaci plánovaného opatření.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).