Hlavní navigace

Slavia pojišťovna slaví úspěšné čtyři roky pod novým vedením

[Tisková zpráva] V dubnu 2010 oslavila jedna z nejrychleji se rozvíjejících pojišťoven na českém trhu, Slavia pojišťovna, čtyři roky fungování jako součást finanční skupiny SPGroup a.s.

Sdílet

Slavia se může pochlubit historií spojenou s úplnými začátky českého pojistného trhu v 19. století a úspěchy slaví i v současnosti. Během uplynulých 4 let Slavia zdesetinásobila svůj obrat (předepsané hrubé pojistné) a představila některé unikátní produkty v oblasti osobního i firemního pojištění.

Slavia pojišťovna navazuje na úspěšnou tradici jedné z nejstarších a nejvýznamnějších finančních institucí – Vzájemné, kapitály a důchody pojišťující banky Slavie. Základy pojišťovny byly položeny již v roce 1868, za vlády Rakousko-Uherské monarchie. V letošním dubnu oslavila Slavia pojišťovna úspěšné čtyřleté fungování s novým vlastníkem. Na jaře 2006 se pojišťovna stala součástí silné finanční skupiny SPGroup a.s. a pod novým vedením obnovila svou pověst stabilního českého poskytovatele pojištění pro privátní i podnikové zákazníky.

Vedle poskytování tradičních služeb přicházela průběžně s inovativními nabídkami, např. od roku 2008 jako jediná pojišťovna v ČR nabízí pojištění pokut. V oblasti cestovního pojištění přišla Slavia s výhodnou cenovou nabídkou – pojištěním již od 1 koruny na den a osobu. Zaměřila se také na pojištění domácích zvířat v rámci produktu „Pejsek a kočička“. „Kvalitu našich poskytovaných služeb potvrzuje fakt, že nám byl v roce 2008 udělen certifikát ČSN QMS ISO 9001:2001, který jsme letos opět úspěšně obhájili. Vnímám to nejen jako příjemné ocenění práce mých kolegů na všech pobočkách, ale je to pro nás i závazek ke stálému zdokonalování,“ říká Radek Žďárecký, generální ředitel Slavia pojišťovny.

Během uplynulých čtyř let Slavia pojišťovna zdesetinásobila svůj obrat (předepsané hrubé pojistné). Za rok 2009 dosáhla pojišťovna významného růstu – úroveň předepsaného pojistného za rok 2009 činila 150 % předepsaného pojistného dosaženého v roce 2008. Díky těmto výsledkům patří Slavia pojišťovna mezi nejdynamičtěji se rozvíjející subjekty na pojistném trhu v ČR. V roce 2009 začala otevírat nové vlastní pobočky, do dnešního dne jich bylo spuštěno celkem 12, např. 4 pobočky v Praze, dále pak v Plzni, v Jablonci a Mladé Boleslavi. Do konce letošního roku plánuje Slavia pojišťovna pokračovat v expanzi a otevřít ještě minimálně 5 poboček po celé České republice. Vedle toho lze produkty Slavia pojišťovny sjednat v husté síti makléřských společností po celém území ČR.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).