Hlavní navigace

Skyteam rozšiřuje nabídku linek a posiluje své zastoupení na letišti Londýn Heathrow

Globální letecká aliance SkyTeam se těší na rozšíření nabídky pro své zákazníky a na posílení svého zastoupení na mezinárodním letišti Londýn Heathrow, k němuž dojde příští měsíc, až nabude účinnosti dohoda o otevřeném nebi mezi EU a USA.

Sdílet

„SkyTeam vítá pokrok, jehož bylo dosaženo v první fázi transatlantické dohody o otevřeném nebi mezi EU a USA,” uvedl Leo van Wijk, předseda řídící rady SkyTeam. „Jsme příznivci konkurence a pevně věříme, že větší liberalizace leteckého průmyslu otevírá nové příležitosti nejen pro cestující, ale i pro letecké společnosti a jejich zaměstnance.”

Od 30. března 2008 budou mít cestující SkyTeamu k dispozici větší počet tras a leteckých spojení než kdy předtím. Aliance nabídne celkem jedenáct nových každodenních letů na osmi nových nonstop trasách mezi USA a londýnským letištěm Heathrow včetně:

  • každodenního letu z Los Angeles a zpět (s Air France v rámci code-sharové spolupráce se společností Delta Air Lines),
  • letu do Houstonu, a to dvakrát denně (se společností Continental),
  • každodenního letu do Atlanty (se společností Delta v rámci code-sharové spolupráce s Air France),
  • letu do New Yorku (dvakrát denně na letiště John F. Kennedy Int. se společností Delta v rámci code-sharové spolupráce s Air France a dále dvakrát denně na letiště Newark Liberty Int., se společností Continental) a
  • každodenních letů do Detroitu, Minneapolis a Seattlu (se společností Northwest v rámci code-sharové spolupráce s KLM).

Američtí členové SkyTeamu – Continental Airlines, Delta Air Lines a Northwest Airlines – začnou v té době létat na londýnské letiště Heathrow a stanou se tak prvními americkými leteckými společnostmi od roku 1991, které získaly přístup na toto letiště. Členové SkyTeamu Aeroflot, Air France, Alitalia, České aerolinie a Korean Air již na tento letecký uzel, který je bránou do Velké Británie, létají. Od počátku svého působení na letišti Heathrow budou společnosti Continental, Delta a Northwest využívat Terminál 4 společně s KLM a Kenya Airways.

Zastoupení SkyTeamu na letišti Londýn Heathrow

Prominentní zastoupení na londýnském letišti Heathrow je pro SkyTeam dlouhodobou prioritou. Prvním reálným krokem k němu je zahájení působení amerických leteckých dopravců.

„Přístup většího počtu leteckých společností na letiště Londýn Heathrow bude výhodnější pro pasažéry, kteří musejí při cestě přestupovat; pro SkyTeam je však otevření letiště také symbolem změny,“ řekl Leo van Wijk. „Toto letiště bylo po mnoho let pro mnohé letecké společnosti uzavřeno. Díky dohodě o otevřeném nebi se nyní Heathrow otevírá větší konkurenci, což je výhodné pro cestující.”

SkyTeam, který se v budoucnu stane kotevní leteckou aliancí v Terminálu 4, začal podnikat kroky k vytvoření společného terminálu na letišti Heathrow již téměř před dvěma lety. V rámci tohoto procesu aliance úzce spolupracuje s Britskou správou letišť (BAA) na vytvoření plánu transformace tohoto místa na jakousi „výkladní skříň“ SkyTeamu. Cílem je, aby zákazníci aliance při svých cestách přes Londýn pocítili, jaký vliv má konkurence na kvalitu služeb. Dnes je součástí vize aliance pro společné využívání terminálu také vytvoření jakéhosi „druhého domova“ pro své členy, kteří na toto letiště létají.

SkyTeam do Terminálu 4 přesídlí v rámci širšího projektu stěhování v rámci letiště, který koordinuje BAA, v průběhu příštích dvanácti měsíců. Prvním krokem k tomu bude vstup amerických leteckých společností.

Stěhování Českých aerolinií na letišti Heathrow

Linky Českých aerolinií budou do Terminálu 4 spolu s ostatními dopravci SkyTeamu přesunuty pravděpodobně začátkem roku 2009. Pro cestující Českých aerolinií, kteří využívají londýnské letiště k transferům na návazné lety aliančních partnerů, bude přestěhování celého SkyTeamu do jediného terminálu znamenat výrazné zjednodušení a zkrácení přestupních časů, více možností přestupů přímo v jednom terminálu, a díky otevření prvního společného VIP salonku SkyTeamu také zlepšení služeb.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).