Hlavní navigace

SkyEurope přepravily v červenci rekorních 346 597 cestujících

Praha, Bratislava, 4. srpna 2006 – SkyEurope Airlines, vedoucí středoevropská nízkonákladová letecká společnost, přepravily za měsíc červenec 2006 celkem 346 597 cestujcícíh, což je ve srovnání se stejným měsícem loňského roku nárůst o 44%. Je to také nejlepší měsíční výsledek v historii společnosti. Za posledních 12 měsíců končících červencem 2006 přepravily SkyEurope 2,35 milionu cestujících, o 53,4% více než ve stejném předchozím dvanáctiměsíčním období.

Sdílet

Obsazenost letů byla v červenci 2006 na úrovni 84.2%, což je výsledek srovnatelný s ostatními leteckými dopravci. Meziročně je obsazenost o 5.5 procenta nižší kvůli omezení podílu nepravidelné přepravy, tyto lety se započítávají jako zcela obsazené. Celková obsazenost našich letadel byla za posledních dvanáct měsíců na úrovni 75,3%.

Milníky SkyEurope v červenci 2006:

  • SkyEurope představily novou lsužbu SkyLink, která umožňuje pasažérům ze západní Evropy cestovat do přímořských letovisek v Chrovatsku přes základny společnosti v Praze, Bratislavě a Krakově.
  • V letovém řádu přibyly nové lety do Rumunska, v souladu se strategií “Jít na východ” SkyEurope zvýšily frekvenci letů mezi Bratislavou a Bukureští, a pravidelnými linkami navíc spojily Bukurešť s Římem a Budapeští.
  • Aby mohly být splněny plány společnosti na růst flotily a rozvoj sítě linek, zahájily SkyEurope jednání s UBS Investment Bank a CA-IB Corporate Finance. Cílem jednání je najít možnosti financování včetně nabídky nových akcií na finančních burzách. Valná hromada společnosti 20. června 2006 dala managementu souhlas s jejich vydáním. Zmocnění k vydání emise platí do 31. října 2006.
  • SkyEurope posiluje svůj tým: Karim Makhlouf z Německa se od září stane obchodním ředitelem společnosti. Lane Zirnhelt z Kanady od července zastává funkci finančního ředitele SkyEurope. Benjamin Djiane z Franice se od září 2006 stane ředitelem komunikace SkyEurope.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).