Hlavní navigace

SkyEurope posilují linky z Prahy, přidávají nové destinace a představují prémiový koncept

Průzkum SkyEurope: Více než polovina cestujících nepovažuje cenu letenky za hlavní faktor při výběru low-cost letecké společnosti.

Sdílet

SkyEurope Airlines posilují od nového zimního letového řádu linky z Prahy a budou létat do nových destinací. SkyEurope také představují nový koncept, pomocí kterého se budou profilovat jako prémiový low-cost dopravce a více se tak přiblíží náročným zákazníkům a obchodním cestujícím.

SkyEurope Airlines představují nový prémiový koncept, kterým se chtějí výrazně profilovat v segmentu low-cost dopravců.

SkyEurope v současnosti provozují nejmladší letku v Evropě s průměrným stářím 1,37 roku, už v říjnu 2007 ale budou na všech linkách létat zcela nové stroje Boeing 737–700 Next Generation s průměrným stářím méně než 1 rok. Nové stroje jsou ohleduplné k životnímu prostředí – splňují přísné hlukové normy a mají nízkou spotřebu paliva. SkyEurope také obsluhují největší letiště v Evropě – odpadá tak nutnost dalších nákladů pro cestující při dopravě z letiště do města. Navíc posilují linky se zaměřením na obchodní cestující a nabízejí služby na stejné úrovni jako tradiční dopravci.

„SkyEurope svými službami, velmi dobrou dochvilností a moderní flotilou vytvořily zcela novou úroveň v letecké dopravě. Jako premium low-cost nabízejí za stejně nízkou cenu alternativu k cestování dopravními prostředky, jako jsou auta či vlaky,“ říká Karim Makhlouf, obchodní ředitel SkyEurope.

Praha posiluje

Od nového zimního letového řádu posílí SkyEurope linky z Prahy do Amsterdamu, Paříže a Milána – letadla SkyEurope budou na těchto linkách létat dvakrát denně. V nejbližších dnech budou pro cestující z Prahy přidány další destinace. Posílením stávajících linek a přidáním nových destinací se chtějí SkyEurope více zaměřit na korporátní klienty. Pro všechny zákazníky SkyEurope také spustily odbavení online (web check-in). Se zvyšováním významu Prahy, jako jedné ze základních bází SkyEurope, budou v Praze Ruzyni bázována 2 další nová letadla. Celkem tak budou SkyEurope létat z Ruzyně čtyřmi zcela novými Boeingy 737–700 Next Generation.

Za 14 měsíců přepravily SkyEurope v Praze přes půl milionu cestujících a v současnosti nabízejí 16 destinací. Jako jediná letecká společnost v Česku komunikují SkyEurope kompletní ceny letenek – na www.hrajemefer.cz si může zákazník spočítat celkovou cenu letenky včetně poplatků. Za více než 2 měsíce provozu projektu Hrajemefér.cz této služby využilo přes 11 tisíc zájemců.

Cestující nepovažují SkyEurope za tradiční low-cost

Podle průzkumu provedeného mezi cestujícími na pražském letišti (vzorek 430 lidí, dotazníková forma), 56 % lidí považuje SkyEurope za více než tradičního low-cost dopravce a pro většinu zákazníků je nejdůležitější, jaká letiště a destinace letecká společnost obsluhuje. Více než polovina cestujících nepovažuje cenu letenky za hlavní faktor při výběru low-cost letecké společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).