Hlavní navigace

SkyEurope poráží Smart Wings

Praha 23. ledna 2007 - SkyEurope Airlines, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, se za necelých devět měsíců svého působení v Praze staly největším domácím nízkonákladovým leteckým dopravcem v České republice.

Sdílet

Od založení pražské základny SkyEurope v dubnu 2006 společnost přepravila podle statistik Letiště Praha s.p. 297 183 cestujících, a o několik tisíc tak předstihla další českou nízkonákladovou leteckou společnost Smart Wings. SkyEurope přitom létají z Prahy z hlediska statistik roku 2006 o tři měsíce kratší dobu.

SkyEurope ale v Praze bodovaly i ve srovnání s mezinárodní konkurencí, když předstihly i společnost BMI Baby, a staly se druhým nejsilnějším low-costem v Ruzyni vůbec. V žebříčku všech dopravců z pražského letiště jsou SkyEurope podle počtu přepravených cestujících na šestém místě.

V současnosti je v nabídce SkyEurope z Prahy celkem 17 destinací za ceny od 99 Kč jednosměrně bez poplatků. Letenky je možné rezervovat na www.skyeurope.com nebo telefonickou rezervační linkou 900 14 15 16.

SkyEurope už svým příchodem do Prahy znamenaly převrat v leteckém cestování z České republiky. Za dostupné ceny nabídly jako první nízkonákladová letecká společnost spojení z Prahy do prázdninových destinací Splitu a Dubrovníku. Od konce prosince minulého roku SkyEurope létají z Prahy také do alpských center zimních sportů Turína a Grenoblu. Pro léto 2007 přibudou v letovém řádu linky do Bruselu, Athén, Burgasu, Kodaně, Soluně a Catanie. SkyEurope plánují další expanzi, a růst očekávají i v Praze. „Ve střednědobém horizontu chceme v Praze bázovat až čtyři letadla Boeing 737 NG. To nám dovolí významně rozšířit nabídku služeb a především atraktivních destinací“, řekl Christian Mandl, generální ředitel společnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).