Hlavní navigace

SkyEurope otevírají základnu ve Vídni se 16 novými linkami, posilují tak svou pozici lídra v regionu

Bratislava, Vídeň 19. prosince 2006 - SkyEurope Airlines, nejvýznamější středoevropská nízkonákladová letecká společnost, dnes ve Vídni oznámila otevření další základny na letišti Vídeň Schwechat International. S počátkem letního letového řádu 25. března 2007 bude společnost bázovat dva zcela nové Boeingy 737-700 Next Generation ve Vídni, a bude jimi operovat síť 16 evropských linek včetně Amsterdamu, Bruselu a Paříže.

Sdílet

Otevření základny ve Vídni odráží úspěchy SkyEurope na rakouském trhu a podtrhuje důležitou roli Bratislavy jako sídla společnosti a zároveň domovské základny. K dnešku tvoří 20% cestujících létajících z Bratislavy rakušané, některé linky zaznamenávají dokonce poloviční podíl rakouských cestujících.

Otevřením báze ve Vídni společně se stávající hlavní základnou společnosti v Bratislavě SkyEurope posilují svou pozici lídra mezi nízkonákladovými aeroliniemi v regionu. Současná spádová oblast obou základen znamená celkem 6 milionů obyvatel.

“Umístění základny do Vídně je příkladem úspěšného podnikání, které dokáže expandovat do zápdní Evropy” říká Christian Mandl, generální ředitel SkyEurope Airlines. “Kombinace Vídně a Bratislavy znamená zlepšní efektivity, jejím ž konečným cílem je ziskovost. SkyEurope nyní nabízejí nejlepší výběr destinací pro cestující jak z Vídně tak z Bratislavy, a tím poskytují skutečně globální služby.”

Prázdniny v Chorvatsku, víkend v Amsterdamu, Barceloně nebo Paříži nebo obchodně do Sofia a Bukurešti

Síť SkyEurope z Vídně bude nabízet 16 evropských linek. Pro milovníky víkendových pobytů to jsou Amsterdam, Brusel a Paříž, které budou stroje SkyEurope obsluhovat denně. Východoevropské lety do Bukurešti a Sofie budou mít frekvenci šest a sedm letů za týden.

Další prázdninové destinace uvedené společně s letním letovým řádem budou Florencie a Benátky s frekvencí třikrát týdně. Jako do typicky prázdninových destinací budou SkyEurope létat také do Nice, Athén, Soluně a Larnaky. Silná pozice společnosti na chrovatském trhu bude posílena linkami do Dubrovníku, Splitu a Zadaru na dalmatském pobřeží.

Celkem bude v letním letovém řádu SkyEurope z Vídně 61 letů týdně. Zároveň se otevřením Vídně významně posílí pozice společnosti jako lídra v nízkonákladovém cestování v regionu. Víděň a Bratislava dohromady nabízejí 27 destinací. Letový řád bude také umožňovat dosažení některých destinací z obou letišť, a cestující tak budou mít na výběr místo odletu, ale také vyšší frekvenci spojení. Autobus SkyShuttle bude i nadále poskytovat bezchybné spojení mezi oběma letišti a centrem Vídně.

“Otevření této základny odráží naši strategii soustředit se na klíčové trhy s vysokým potenciálem růstu”, řekl Karim Makhlouf, obchodní ředitel SkyEurope. “Do Vídně přicházíme agresivně a s nejnižšími cenami. Létání uděláme dostupné pro všechny. SkyEurope přicházejí s nejatraktiv­nějšími tarify letenek, nejlepší kvalitou, dochvilností a atraktivností”, dodává Makhlouf.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).