Hlavní navigace

SkyEurope Airlines potvrzují dlouhodobé úvěrové financování čtyř Boeingů 737-700 pro dodávky v roce 2007

Vídeň, Praha, 24. dubna 2006 – Po nedávné půjčce na platbu před dodáním objednaných letounů, kterou SkyEurope, nejvýznamější středoevropské názkonákladové letecké společnosti, poskytla Bank of Scotland Corporate, nyní SkyEurope oznamují uzavření dlouhodobé půjčky na čtyři další nová letadla Boeing 737-700NG, která mají být dodána ve druhé polovině roku 2007.

Sdílet

SkyEurope se k dnešku zavázaly odebrat od společnosti Boeing 21 letadel, a mají opci na 11 dalších stojů. GECAS bude dodávat prvních 12 strojů na operativní leasing, Bank of Scotland Corporate zajistí úvěrový nákup dalších strojů tak, aby se staly přímo majetkem letecké společnosti. Poskytnutí úvěru odpovídá strategii SkyEurope vytvořit vyváženou kombinaci leasovaných a vlastních letadel. Tento krok je také v souladu s postupy, které používají pro fiancování růstu flotily i další velké společnosti.

Peter Atherton, ředitel financování letadel z Bank of Scotland, řekl, “Jsme velmi potěšeni, že jsme rozšířili naši podporu SkyEurope za rámec půjček na platby před dodáním, a že můžeme pomoci společnosti získat dlouhodobým úvěrem první skupinu letadel přímo do majetku firmy.”

Alain Skowronek, předseda představenstva SkyEurope, dodává, “Termínovaná půjčka od Bank of Scotland Corporate nám umožní financovat včechny čtyři dodávky letadel na druhou polovinu roku 2007 a navíc nám zajišťujevelmi výhodné podmínky. Banka byla při jednáních o naší první úvěrové trasakci mimořádně vstřícná. Jsme hluboce přesvědčeni o tom, že naši investoři nenechají bez povšimnutí jasné výhody zvoleného způsobu financování. Žádná z jiných dotupných cest by srovnatelné podmínky nabídnout nemohla.”

Christian Mandl, generální ředitel SkyEurope, který se jednání osobně účastnil, upřesnil: “Banka nám opět ukázala svou ochotu a konstruktivní přístup při vyjednávání, který vyústil v dobrý obchod pro naši společnost i pro její akcionáře. Pro nás byla klíčová flexibilita, a Bank of Scotland Corporate nám dokázala střihnout a ušít půjčku přesně namíru. Například bylo možné dohodnout úvěr v Eurech – ve měně, která nejlépe odpovídá našemu účetnictví.”

Spectrum Capital London Limited, poradce SkyEurope pro financování letadel, dokázal strukturovat a realizovat jak předsunutou platbu, tak dlouhodobou půjčku. Právní kancelář Linklaters zajišťovala při transakci právní poradenství pro SkyEurope na Slovensku a v Anglii, společnost Matheson Ormsby Prentice v Irsku. Pro banku stejnou službu poskytla právní kancelář Denton Wilde Sapte.

Poznámka: Bank of Scotland Corporate je součástí HBOS Group, čtvrté největší bankovní skupiny ve Spojeném království podle kritéria kapitalizace trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).