Hlavní navigace

SkyEurope Airlines oslavují páté výročí prvního letu

Bratislava, Praha, 13. února 2007 - SkyEurope Airlines, nejvýznamnější nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oslavuje páté výročí svého prvního letu na lince Bratislava-Košice. Svůj první let uskutečnily SkyEurope letadlem Embraer EMB-120 Brasilia s kapacitou třicet cestujících a třemi členy posádky. Let trval 50 minut a významně se zapsal do historie rozvoje letecké dopravy na Slovensku.

Sdílet

„Byl to nejen první start letadla SkyEurope, ale také úspěšný start mladé dynamické a rychle se rozvíjející nízkonákladové letecké společnosti, která se může chlubit několika NEJ. Stali jsme se nejen největším low-costem ve střední a východní Evropě, ale můžeme se pyšnit i nejmodernější flotitou a mnoha mezinárodními oceněními za naše výsledky,“ řekl Christian Mandl, generální ředitel a zakladatel SkyEurope Airlines, a.s.

Při příležitosti pátého výročí prvního letu pozval Christian Mandl na palubu jednoho z posledních přírůstků ve flotile společnosti, Boeingu 737–700 NG, skupinu vybraných hostí a novinářů, a při symbolickém letu z Bratsilavy do Košic osobně představil hlavní milníky historie firmy: „Když jsme v roce 2002 začínali, na lince Bratislava – Košice létalo 5000 lidí. Dnes naše služby na této lince vůžívá 130 000 pasažérů ročně. Za pět let se nám podařilo vybudovat síť 42 destinací v 19 zemích v celé Evropě. Ještě letos dostanou SkyEurope deset nových letadel Boeing 737–700 NG, která postupně nahradí letadla klasické generace v základnách ve Vídni, Praze, Budapešti, Krakově a Bratislavě.“

Christian Mandl pronesl také slavnostní přípitek: “Chci Vám poděkovat za Vaši důvěru, SkyEurope jsou tady už 5 let, a také díky Vám jsme dnes největší a nejvýznamnější nízkonákladovou leteckou společností ve střední a východní Evropě. Dovolte mi připít na Vaše zdraví a na náš společný úspěch.”

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).