Hlavní navigace

Skupina VIG dosáhla ve třetím čtvrtletí rekordního hrubého zisku 324 milionů eur

Rekordní výsledky vykázala za první tři čtvrtletí letošního roku největší rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG), jejíž součástí jsou na českém trhu Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna.

Sdílet

Zisk před zdaněním dosáhl za toto období zvýšení o 40,5 procenta na 324 milionů eur (8,7 miliardy korun), čímž přesáhl úroveň celého roku 2006. Předepsané pojistné dosáhlo výše 5,03 miliardy eur (136 miliard korun), což je zvýšení o 16,5 procenta v porovnání se stejným obdobím předchozího roku.

„Úspěšná realizace naší strategie přináší podle očekávání plody,“ komentoval výsledky skupiny předseda představenstva VIG Günter Geyer. „Objem předepsaného pojistného jsme na našich trzích střední a východní Evropy za poslední dva roky téměř zdvojnásobili, v Rakousku jsme jako jednička na trhu dále posílili naše postavení a výší zisku koncernu (před zdaněním) jsme již nyní dosáhli stejného výsledku jako za celý uplynulý rok,“ uvedl.

Prosazením na trzích zemí střední a východní Evropy skupina VIG podle jeho slov vytvořila základ pro dosažení ještě ambicióznějších cílů: pro rok 2007 je plánován hrubý zisk koncernu ve výši přibližně 435 mil. eur, pro rok 2008 ve výši 530 milionů eur a pro rok 2010 by měl hrubý zisk skupiny VIG dosáhnout 770 milionů eur a příjmy z předepsaného pojistného v celkové výši zhruba 10 miliard eur.

Skupina VIG plánuje rovněž zvýšit dividendu svým akcionářům za letošní rok, a to o zhruba 34 procent (z 82 centů na akcii za rok 2006 na 1,10 eura na akcii za rok 2007 – za předpokladu souhlasu statutárních orgánů společnosti).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).