Hlavní navigace

Skupina RZB se stala “Nejlepší bankou ve střední a východní Evropě a střední Asii“

Časopis Global Finance ocenil „Nejlepší světové banky na nově vznikajících trzích pro rok 2004”. Skupina RZB se stala „Nejlepší bankou ve střední a východní Evropě a střední Asii“ a zároveň také získala ocenění pro Albánii, Bělorusko, Bosnu a Hercegovinu, Rumunsko, Srbsko a Černou Horu a Slovensko.

Sdílet

Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) a jejích 15 síťových bank ve střední a východní Evropě (SVE) byly vybrány jako vítězové ocenění „Nejlepší banka ve střední a východní Evropě a střední Asii“. Síťové banky RZB Banka e Kursimeve (Albánie), Priorbank (Bělorusko), Raiffeisen Bank d.d. (Bosna a Hercegovina), Raiffeisen Bank S.A. (Rumunsko), Raiffeisenbank a.d. (Srbsko a Černá Hora) a Tatra banka a.s. (Slovensko) získaly ve svých zemích ocenění „Nejlepší banka”. Časopis Global Finance zveřejní „Nejlepší světové banky na nově vznikajících trzích pro rok 2004” ve svém nadcházejícím květnovém vydání.

Raiffeisen překonává každým rokem své konkurenty na trhu jak v růstu, tak i v ziskovosti. Zároveň také vstupuje na nové trhy  – do své sítě nedávno přidala Bělorusko, Kosovo a Albánii. Přitahuje své zákazníky komplexním rozsahem svých bankovních služeb a produktů v rámci celého regionu, včetně leasingu, správy aktiv, investičního bankovnictví, poradenství pro M&A (fúze a akvizice), cenné papíry, penzijní fondy a pojištění, uvedl Herbert Stepic, místopředseda představenstva RZB a předseda Raiffeisen International Bank-Holding AG, společnost pro koordinaci dceřinných společností RZB v SVE.

Vítěze vybírala porota složená z redaktorů Global Finance, za přispění informací od průmyslových analytiků, manažerům firem a bankovních konzultantů. Kriteriem výběru byl nárůst v oblasti aktiv, ziskovost, strategické vztahy, služby zákazníkům, konkurenceschopné ceny a moderní produkty.


Global Finance má více než 250,000 čtenářů ve 160 zemích, zahrnujících předsedy, prezidenty, generální ředitele, vrchní ředitele, finanční ředitele a další finanční úředníky, zodpovědné za investice a strategická obchodní rozhodnutí ve velkých celosvětových společnostech a finančních institucích. Global Finance se především zaměřuje na 8,000 klíčových investorů, kteří kontrolují přes 80 procent všech aktiv, spravovaných profesionálním managementem.

RZB je centrálním uskupením rakouské Raiffeisen Banking Group, nejsilnější bankovní skupiny v Rakousku. RZB považuje střední a východní Evropu za svůj domácí trh, na kterém prostřednictvím Raiffeisen International provozuje síť 15 dceřiných bankovních ústavů s více než 800 prodejními místy a 2 zastupitelstvími v 16 zemích regionu (včetně albánské Banka e Kursimeve and Albania). V září roku 2003, udělil renomovaný americký časopise The Banker (Financial Times) prestižní cenu „Banka roku 2003“ rakouské RZB a jejím síťovým bankám v Albánii, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Srbsku a Černé Hoře a na Slovensku.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).