Hlavní navigace

SKUPINA PIONEER INVESTMENTS SE VĚNUJE VÝZNAMNÉ CHARITATIVNÍ ČINNOSTI

9. listopadu 2006 se v Banqueting House v Whitehall Palace v Londýně konala již potřetí charitativní večeře – tentokrát na pomoc trpícím nemocí AIDS v Zimbabwe.

Sdílet

Díky skupině Pioneer Investments a ostatním předním finančním domům přesáhl výtěžek charitativní večeře 410 000 EUR. Tyto prostředky budou určeny k nákupu léků, generátorů elektrické energie a potravin. Rovněž budou použity na podporu zdravotnického personálu, který se v Zimbabwe věnuje nemocným. Zimbabwe drží prvenství v množství HIV pozitivních jedinců. Je zasažena jedna čtvrtina dospělé populace. V některých zemědělských oblastech dosahuje procento HIV pozitivních 40%. V armádě dosahuje procento nakažených 80%. Skupina Pioneer Investments se systematicky věnuje donátorské činnosti a mezinárodní charitě (prostřednictvím nadací např. Bazzoniho Onlus), a samozřejmě také lokálně na národních trzích. V České republice podporuje již třetím rokem udílení literární Ceny Jaroslava Seiferta nadace Charty 77. Pioneer Investments poskytuje finanční obnos jako dar oceněným a zaštiťuje pokrytí části nákladů spojených s konáním ceny. Projev Romana Pospíšila, generálního ředitele PI ČR, jehož znění je součástí tohoto sdělení, vystihuje význam, který Pioneer Investments v České republice přikládá této podpoře. Projev vyvolal živý ohlas mezi účastníky slavnostního ceremoniálu.

Další aktivitou Pioneer Investments na poli donátorské činnosti je podpora projektu výběrového řízení pro nemajetné studenty středních škol na získání stipendia pro roční studium na prestižních středních školách ve Velké Británii a v USA. Projekt vznikl pod vedením Nadace Open Society Fund Praha a zahraničních partnerů (Headmasters´ and Headmistresses´ Conference (HMC) a American Secondary Schools for International Students and Teachers. Podpoře studentů, kteří mají předpoklady dosahovat prvotřídních výsledků, ale situace jejich rodin by jim znemožnila tuto možnost využít, přikládá Pioneer Investments v ČR prvořadý význam. Je potěšující, že právě tito studenti se v závěrečných zkouškách umisťují na čele svých tříd.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).