Hlavní navigace

Skupina ERGO vstupuje po České republice také na turecký pojišťovací trh

Düsseldorf, Praha, 25. září – Německý koncern ERGO, jehož součástí je v České republice pojišťovna Victoria Volksbanken, vstupuje na turecký trh. Za tímto účelem odkoupil 75 % podílu ve skupině pojišťoven ISVICRE, která doposud patřila rodině Balči. Ta si ponechává čtvrtinu kapitálu a nadále se bude podílet na řízení firmy.

Sdílet

„ERGO tímto krokem potvrzuje svoji strategii angažovat se především na rostoucích trzích střední a jihovýchodní Evropy. Turecký pojišťovací trh patří k nejdynamičtějším v Evropě a v roce 2005 vykázal růst o 18 %,“ říká Kurt Rössler z představenstva pojišťovny Victoria Volksbanken.

Koncern ERGO pečuje v Evropě o více než 30 miliónů zákazníků. Dominantní pozici zaujímá zejména v oblasti nemocenského a úrazového pojištění. V roce 2005 představoval obrat koncernu v 21 evropských zemích zhruba 16 miliard eur. Zahraniční dceřiné společnosti se podílejí na celkovém obratu skupiny více než 3 miliardami eur, tedy jednou pětinou.

V České republice oslovuje ERGO prostřednictvím své dceřiné společnosti Victoria Volksbanken zejména zájemce o cestovní pojištění a nabízí jako nový produkt úrazové pojištění s doživotní rentou. „Loňský rok jsme ukončili se ziskem 21 miliónů korun, pro letošní rok plánujeme zisk 25 miliónů,“ uvádí Rössler čísla Victoria Volksbanken. „Vzhledem k rostoucímu trhu zejména v oblasti důchodového pojištění, věřím, že náš podíl na celkovém obratu skupiny se bude nadále zvyšovat.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).