Hlavní navigace

Skupina ČSOB posílila pozici leadera ve správě aktiv

S celkovými 144 miliardami Kč ve spravovaných aktivech je v 1. čtvrtletí 2007 Skupina ČSOB jasnou jedničkou na českém trhu. Z celkového objemu aktiv pod správou, který na základě zveřejněných výsledků AFAM a AKAT činí 664 miliard Kč, spravuje Skupina ČSOB 21,7 %. Na druhém místě je za ČSOB skupina České spořitelny (139 mld. Kč) a třetí příčku zaujímá PPF Asset Management (134 mld. Kč).

Sdílet

Jasnou jedničkou na českém trhu je Skupina ČSOB také v prodeji zajištěných fondů. S celkovými 32 miliardami Kč vložených v zajištěných fondech ČSOB, zaujímá Skupina ČSOB v prodeji zajištěných fondů 65 % podíl na trhu.

Skupina ČSOB patří současně i mezi největší zprostředkovatele fondů, když s celkovými 78 miliardami Kč zaujímá druhé místo za skupinou České spořitelny (91 mld. Kč). Třetí příčku mezi zprostředkovateli fondů pak zaujímá skupina Komerční banky (47 mld. Kč).

To, že je o zajištěné fondy ČSOB nebývalý zájem, dokazuje i nedávno uzavřený fond ČSOB Vodního bohatství 1. Tento fond přinesl českým klientům výraznou investiční příležitost podílet se na předpokládaném globálním růstu průmyslu vody. Investoři si byli této šance vědomi a Vodního bohatství 1 vyvolal masivní zájem a musel být dokonce předčasně uzavřen. Za pouhých 15 dní bylo do fondu Vodního bohatství 1 vloženo více než 880 milionů korun, uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. Investoři do tohoto fondu upisovali v průměru 58,7 milionů denně, což představuje rekord v historii zajištěných fondů, doplnil Jan Barta. ČSOB Vodního bohatství 1 tak předstihl dosavadního rekordmana v maximálních denních úpisech ČSOB Krátkodobého růstu 1, který ukončil upisování v dubnu 2006.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).