Hlavní navigace

Skupina bude spravovat aktiva Ikano Fund Management - společnosti v majetkovém portfoliu vlastníků Ikea

Skupina Pioneer Investments byla vybrána společností Ikano Fund Management, specialistou na tzv. multimanagerské fondy se sídlem v Lucembursku, aby pro její evropské podílové fondy spravovala část portfolia evropských akcií.

Sdílet

Společnost Ikano Fund Management nabízí institucionálním klientům kompletní spektrum akciových produktů a produktů s pevným výnosem, jež jsou, v rámci stylu multimanagementu, spravovány různými manažery. Společnost vlastní rodina Kampradových, mimo jiné vlastníci švédského prodejce nábytku IKEA.

Neuplynuly ani dva roky, co se skupina Pioneer Investments rozhodla zaměřit na institucionální trh. Po tu dobu budovala tým vysoce kvalifikovaných specialistů.

Při ohlášení úspěšného uzavření obchodu Paul Price, ředitel pro institucionální trh Mezinárodní divize skupiny Pioneer Investments, řekl: „Jsme velice potěšeni, že jsme byli společností IKANO vybráni, abychom spravovali část jejich evropského akciového portfolia. Jsme si jisti, že naše odborné znalosti a filozofie dlouhodobých investic budou komplementární s modelem multimanagementové strategie společnosti IKANO, který je zaměřen na neustálé hledání nejlepších manažerů pro tvorbu portfolií s dlouhodobou výkonností. To, že jsme byli vybráni, potvrzuje sílu našich možností v této třídě aktiv a také naši schopnost stát se silným hráčem na institucionálním trhu.“

Řízení koncentrovaných portfolií ve skupině Pioneer Investments se zaměřuje na zhodnocování v prostředí s řízeným rizikem a to prostřednictvím tzv. koncentrovaného portfolia asi třiceti evropských akciových titulů s různou úrovní kapitalizace. Výběr titulů je založen na fundamentálním výzkumu, zaměřeném na selekci kvalitních společností s nízkým vlastním oceněním a nadprůměrnou ziskovostí a tvorbou hotovosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).