Hlavní navigace

Skupina BAWAG PSK a Erste Bank spojují platební styk

Skupina BAWAG P.S.K. a Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG spojují své aktivity v oblasti platebního styku. Ty zahrnují zahraniční platební styk a elektronický platební styk v tuzemsku. V rámci této spolupráce by se měl ve druhé fázi rovněž realizovat tuzemský dokladový platební styk. Příslušné smlouvy byly podepsány. v těchto dnech.

Sdílet

Z pohledu obou příslušných členů představenstva Herberta Legradiho a Erwina Erasima představuje tato spolupráce, založená čistě na podnikově-hospodářských důvodech, zlom v dějinách rakouského bankovnictví. Již 15 let se jedná v nejrůznějších variantách o spolupráci v oblasti platebního styku – a bezvýsledně. Nyní jsme konečně pokročili a zahájili dosud nejširší formu spolupráce, vyjádřili se oba členové představenstva u příležitosti podepsání smlouvy.

Spolupráce předpokládá společné využití technických platforem (hardware a software) a realizaci nejdůležitějších projektů IT v oblasti tuzemského i zahraničního platebního styku. Přitom by měly mít oba právní subjekty, které zůstávají z právního hlediska i nadále vzájemně nezávislé, společné sídlo pod jednou střechou v Buchengasse, v 10. vídeňském obvodu, kde je v současné době umístěno technické centrum skupiny BAWAG PSK. Obrazně lze říci, že budujeme společenství obyvatel v rámci jednoho domu a nikoliv společenství firem, prohlásili Erasim a Legradi.

V rámci kooperace mezi skupinou BAWAG P.S.K. a Erste Bank bude realizováno cca 40 % transakcí platebního styku v Rakousku. Další vývoj, jako například plánované evropské sjednocení platebního styku, se bude rozvíjet a realizovat společně v rámci této spolupráce.

Cílem je rozložit vysoké investiční náklady na IT systémy, jejich provoz a rozvoj na více uživatelů. Proto zůstává tato spolupráce vždy otevřená i pro jiné banky nebo skupiny úvěrových institucí, dodali oba členové představenstva.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).