Hlavní navigace

Skupina Allianz patří mezi světové lídry ve snižování emisí skleníkových plynů

[Tisková zpráva] Allianz dosáhla v letošním roce podle závěrečné zprávy Evropského projektu pro snižování emisí skleníkových plynů svůj vůbec nejlepší výsledek a mezi finančními institucemi získala druhé nejvyšší hodnocení z celé Evropy.

Sdílet

Celosvětově pak patří mezi deset nejlepších procent z 500 největších firem. Tímto hodnocením se zařadila na seznam lídrů ve snižování emisí skleníkových plynů.

Společnosti, které jsou na tomto seznamu, mají vysokou míru pochopení pro rizika a příležitosti, související se změnou klimatu, významně se v této oblasti angažují a je pro ně charakteristický strategický pohled na celou problematiku. Strategická řešení klimatických změn jsou navíc v Allianz zcela integrována do podnikání.

„Vzhledem k riziku, které globální oteplování pro pojišťovny představuje, má Allianz komplexní a jasnou strategii, která by měla přispět ke snižování potřeby emisí skleníkových plynů v hospodářství. Prostřednictvím našich produktů, služeb, investic a postupů se snažíme zmenšit vliv změny klimatu jak na zákazníky, tak i na naše podnikání,“ tvrdí Daniel Dirks, ředitel Allianz4Good, která je ve skupině centrem pro společenskou zodpovědnost a udržitelný rozvoj.

„Do konce roku 2010 Allianz nabízela více než 70 „zelených“ produtků a služeb pro své klienty a investovala více než miliardu euro do veřejných a solárních parků po celé Evropě. Do konce minulého roku navíc dosáhla skupina Allianz cíl snížení emisí CO2 a, a to dokonce dva roky před plánovaným termínem,“ uzavřel Dirks.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).