Hlavní navigace

Školící středisko Brno-Jih podpoří vzdělání v regionu

Podpořit vzdělání v začínajících firmách, které si ještě nemohou dovolit velké investice do školení – to je hlavní cíl nového školicího střediska, které dnes slavnostně zahajuje provoz ve Vědeckotechnickém parku Brno-Jih. Zařízení, které pomůže zejména mladým podnikům na jihu Moravy, bude provozovat Výzkumný ústav stavebních hmot. Ten do něj také investuje nezbytných 6 milionů korun. Část financí ovšem získá zpět od Evropské unie.

Sdílet

„Na projekt školícího střediska jsme získali podporu z Operačního programu Průmysl a podnikání a faktem je, že bez přispění EU by moderní vzdělávací centrum nevzniklo,“ přiznává předseda představenstva VÚSH, a. s. Jiří Veselý. Školící středisko Brno-Jih je další etapou budování Vědeckotechnického parku Brno – Jih a jeho otevření navazuje na podnikatelský inkubátor, který v parku funguje od června letošního roku.

„Kromě prostředí pro vzdělávání zaměstnanců v mladých firmách vytvoří Školící středisko Brno-Jih ideální zázemí pro spolupráci soukromých firem, vysokých škol, vědců a investorů v České republice,“ upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest. „Činnost školícího střediska bude především podporovat vzdělávání a konkurenceschopnost firem.“

„Věříme, že školící středisko podpoří vzdělávání firem v regionu. Začínající firmy to mají v počátcích podnikání velice těžké. Pouze díky inovacím, využíváním nových technologií, specializací a vysokou kvalitou služeb mohou přežít na trhu,“ dodává k prvnímu půlroku fungování Podnikatelského inkubátoru Brno-Jih jeho ředitel Petr Mandelík.

Vzdělávací centrum se oborově zaměří zejména na stavebnictví a zpracování odpadu. Začínající podniky v něm za velmi výhodných podmínek dostanou k dispozici moderní prostory kompletně vybavené nejmodernější audiovizuální technikou včetně videokonferencí. Součástí centra jsou dvě klimatizované místnosti s kapacitou 30 a 15 osob. Školící středisko Brno-Jih vzniklo úpravou a rekonstrukcí prostor Výzkumného ústavu stavebních hmot, a nezabírá tak pro sebe žádnou novou dosud nezastavěnou plochu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).