Hlavní navigace

ŠkoFIN podporuje zrakově postižené děti

Společnost ŠkoFIN se rozhodla podporovat zrakově postižené děti prostřednictvím Nadace Leontinka. Dne 17.1. bylo nadaci předáno 5 vozů Škoda Roomster. ŠkoFIN ve spolupráci se Škoda Auto podpořil jak nákup vozů, tak jejich další provoz.

Sdílet

5 vozů Škoda Roomster bylo předáno v Zákaznickém centru v Mladé Boleslavi na zvýhodněný operativní leasing. Vozy přebrala výkonná ředitelka nadace Mgr. Barbara Hucková a za ŠkoFIN vozy předal Roman Vavroň, vedoucí Obchodního oddělení a produktového marketingu.

Jeden vůz je označen logy ŠkoFINu a Nadace Leontinka a bude provozován samotnou nadací. Další čtyři vozy nesou pouze logo ŠkoFIN a budou maximálně využity pro projekt Svítání, který realizují Střediska rané péče po celé republice. Projekt Svítání zajišťuje mnohostrannou pomoc dětem se zrakovým a kombinovaným postižením a jejich rodinám právě prostřednictvím Středisek rané péče (více informací na www.ranapece.cz).

Nadace Leontinka se věnuje fundraisingu a sponzorování aktivit pro děti se zrakovým postižením. Nadace zajišťuje například osobní asistenty postiženým dětem, podporuje jejich vzdělávání nebo pomáhá získávat přístrojové vybavení lékařských ordinací a vědecko výzkumných center. Hlavním cílem je maximální integrace dětí se zrakovým postižením do běžného života, jejich další vývoj a lékařská pomoc u těch vad, které jsou ovlivnitelné léčbou. Nadace dále pořádá aktivity, které vedou k přiblížení světa zrakově postižených široké veřejnosti (koncerty, kulturní a sportovní otevřené akce apod.). Další informace o nadaci najdete na www.nadaceleontinka.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).