Hlavní navigace

Skanska získala cenu za stavbu s ekologickým přínosem

Obyvatelé pražské Rezidenční čtvrti Botanica mohou nyní s klidem tvrdit, že název jejich bydliště není nijak přehnaný. Tento projekt totiž získal ocenění za ekologický přínos v kategorii již uskutečněných staveb od sdružení Stavíme ekologicky. To cenu uděluje každoročně spolu s Ministerstvem životního prostředí a Svazem podnikatelů ve stavebnictví. Botanica je jedním z mnoha projektů Divize Project Development společnosti Skanska CZ.

Sdílet

Vždy se snažíme, abychom klientům nabízeli moderní bydlení ve všech významech tohoto slova a ekologický aspekt je mezi nimi první. Tak to ostatně odpovídá i politice celé skupiny Skanska – chránit v co nejvyšší možné míře životní prostředí všude tam, kde působíme. Cena dokládá, že hned u prvního bytového projektu, kde byl tento záměr realizován, se nám daří cíl naplňovat, uvedl výkonný ředitel Divize Project Development společnosti Skanska CZ Jiří Poletín. Cílem této soutěže je představit široké veřejnosti stavební projekty, které berou ohled na požadavky ochrany životního prostředí. A také ukázat, že stavební činnost může být ohleduplná, šetrná a zároveň moderní a úsporná. Přihlášené projekty jsou posuzovány pěti až sedmi člennou porotou z řad odborných garantů a organizátorů soutěže. Odbornými garanty soutěže jsou České vysoké učení technické Praha a Vysoké učení technické Brno společně s Ministerstvem životního prostředí České republiky.

Projekt Rezidenční čtvrť Botanica se nachází v městské části Praha 5. Těsné sousedství s přírodní památkou Vidoule a Stolovou horou, přírodní rezervací Prokopské údolí a Motolským parkem umožňuje dlouhé procházky přírodou. V rámci výstavby byl vybudován i biokoridor o rozloze cca 25 000 metrů čtverečních, který Rezidenční čtvrť Botanica přirozeně odděluje od okolí, aniž by došlo k omezení dostupnosti areálu k prostředkům MHD a nedalekým nákupních zónám a lékařským zařízením.

V současné době již probíhá prodej bytů v připravovaných objektech S a T, které dále rozvinou zástavbu v této lokalitě. „I v tomto případě jde o stavby citlivě začleněné do okolní zeleně. Z hlediska pražského trhu s byty přinášejí také velmi zajímavou možnost pro starší občany, neboť tyto domy jsou navrženy tak, aby vedle standardní nabídky kvalitního bydlení plně odpovídaly i potřebám seniorů a to včetně možnosti pečovatelské služby. Několik bytových jednotek je také projektováno jako bezbariérové,“ dodal Jiří Poletín.

Na dokončenou první etapu včetně připravovaných objektů S a T naváže v následujících letech další výstavba bytových a rodinných domů. I v těchto etapách bude kladen velký důraz na již dříve zmiňovaný ekologický aspekt.

Cena byla společnosti Skanska předána v minulých dnech v rámci Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).