Hlavní navigace

SGAM AI získala společnost Baring Corilius Private Equity a upevnila si tak postavení ve střední a východní Evropě

Společnost Société Générale Asset Management Alternative Investments (SGAM AI) získala do svého portfolia akciových fondů správce akciových fondů Baring Corilius Private Equity (BCPE) specializujícího se na střední a východní Evropu.

Sdílet

Po fúzi svého týmu pro správu středo- a východoevropských akciových fondů s týmem společnosti BCPE se SGAM AI s deseti odborníky a sídlem v SGAM v Paříži stane jedním z nejvýznamnějších správců akciových fondů v regionu. Ze svých místních kanceláří v Polsku a Rumunsku pokrývá pobaltské státy, střední Evropu a Balkán. Tato transakce je dalším krokem strategického rozvoje SGAM AI Private Equity na rozvíjejících se trzích, který probíhá souběžně s rozvojem aktivit v Severní Americe.

SGAM AI Private Equity, spravující aktiva v hodnotě 1,2 mld. eur (k 30. září 2005), nedávno odprodal své podíly držené prostřednictvím dvou fondů, které investovaly 140 mil. USD do asi padesáti společností v Rumunsku a pobaltských státech, a v současné době představuje nový regionální fond v hodnotě 150 mil. eur zaměřený na střední růstové společnosti působící ve střední a východní Evropě.

Společnost BCPE vznikla v roce 2004 oddělením středoevropského týmu Baring Private Equity Partners, který na investičních trzích regionu působil od roku 1998. Skupina BCPE spravuje fond Baring Central European Fund v hodnotě 86 mil. eur.

Philippe Brosse, generální ředitel SGAM AI, komentoval krok těmito slovy: Skupina Société Générale chce ve střední a východní Evropě vybudovat silný podnik v oblasti akciových investic, který by dokázal těžit z případné součinnosti s naší stávající pozicí v retailovém bankovnictví a finančních službách. Akvizice týmu BCPE odpovídá ambicím SGAM AI Private Equity na rozvíjejících se trzích, jež jsou jedním z motorů jejího budoucího růstu.

Fabrice Callet, ředitel SGAM AI pro rozvíjející trhy, k tomu dodal: Týmy SGAM AI a BCPE získaly bohaté zkušenosti na trhu středně velkých podniků a v oblasti nákupu kontrolních balíků akcií a vzájemně se dokonale doplňují. Díky zdrojům a zkušenostem nového týmu má SGAM AI vynikající příležitost nabídnout investorům do akcií soukromých podniků nástroj, který jim zprostředkuje cestu k růstovému potenciálu střední a východní Evropy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).