Hlavní navigace

Senioři mohou při cestách vlakem výrazně ušetřit

Podzim je již tradičně obdobím, kdy rádi vyráží na výlety starší lidé. Hrady a zámky, hory nebo lázeňská města, všude tam je dovezou vlaky Českých drah, a to s výraznou slevou. Lidé v důchodovém věku mohou využít zákaznickou kartu s nárokem na poloviční jízdné. Pro všechny, kteří už dosáhli věku 70 let, je potom připravena roční síťová jízdenka za 600 Kč, která platí ve všech osobních a spěšných vlacích.

Sdílet

In-kartu/Rail plus s aplikací In-senior si mohou koupit všichni, kteří dosáhli věku 70 let. Tato sleva je opravňuje jezdit bez zakupování jízdenek ve druhé třídě všech osobních a spěšných vlaků v celém Česku. Na rok stojí aplikace In-senior 600 Kč. Při použití rychlíků či expresů zaplatí poloviční jízdné, u vlaků EuroCity a InterCity je třeba ještě dokoupit příplatek za 60 Kč, u vlaků SuperCity místenku za 86 korun.

„Senioři tak mohou velmi levně cestovat i pendolinem“, upozorňuje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru osobní dopravy a přepravy ČD. „Cesta z Ostravy do Prahy stojí s aplikací In-senior v našem nejrychlejším vlaku 234 Kč, za cestu z Prahy do Brna zaplatí senioři v pendolinu se vším všudy 189 Kč.“

Všichni, kterým ještě nebylo 70 let a mají přitom nárok na starobní důchod, mohou jezdit ve vlacích Českých drah za poloviční zákaznické jízdné. Jde o In-kartu/Rail plus s aplikací In-Zákazník ½, aplikace na této kartě stojí 600 korun a platí 3 roky.

Zákaznická karta s oběma druhy aplikací pro seniory umožňuje cestujícím získat také velmi výrazné slevy při cestách do zahraničí:

  • slevu 25 % z mezinárodních jízdenek do 25 zemí Evropy s využitím slevy Rail plus
  • slevu 20 % ze základního jízdného ve vlacích na Slovensku (při odbavení z České republiky ze státní hranice do cílové stanice na Slovensku nebo při odbavení pokladnou na Slovensku na státní hranici s Českou republikou)
  • slevu na jízdenku EURegio a City Star ÖBB po Rakousku
  • slevu na jízdenku City Star SBB/CFF po Švýcarsku
  • slevu na jízdenky City Star HŽ po Chorvatsku (přes Slovensko a Maďarsko)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).