Hlavní navigace

Sal. Oppenheim uvádí na český trh fondy WIP

Praha 14. března 2007 – Banka Sal. Oppenheim a společnost Pramerica Financial* dnes oznámily oficiální uvedení zastřešujícího fondu Worldwide Investors Portfolio SICAV na český trh. Tento zastřešující fond nabízí jak drobným, tak i institucionálním inves-torům příležitost investovat do různých druhů aktiv, od vysoce výnosných dluhopisů až po cenné papíry kryté nemovitostmi.

Sdílet

„Jedná se o první krok naší společné strategie začít využívat odborných znalostí Sal. Oppenheim a Pramerica Financial v oblasti správy majetku na trzích střední a vý-chodní Evropy,” říká Petr Žabža, ředitel Asset Managementu reprezentace Sal. Op-penheim v České republice.

„Vedle investičního bankovnictví je správa majetku hlavní strategickou činností Sal. Oppenheim. Uvedení nových investičních fondů na český trh ve spolupráci s Pramerica Financial nám umožní rozšířit naše portfolio finančních slu-žeb. Těší nás, že fondy WIP se nyní staly standardní součástí naší nabídky – pravidelně získávají vysoké hodnocení v nezávislých anketách a vedou si velmi dobře ve srovnání s jinými fondy spravujícími stejný druh majetku. Podle agentury Morningstar se díky zkušenostem společnosti Pramerica s investováním do cenných papírů s pevným výno-sem na rozvíjejících se trzích dostává fond WIP Emerging Markets Fixed Income Fund do nejvyšší, pětihvězdičkové kategorie**,” dodává Petr Žabža.

Worldwide Investors Portfolio je zastřešující fondem SICAV se sídlem v Lucembursku skládající se z 5 podfondů, které spravují různé druhy majetku a mají různé strategie. Každý produkt je obhospodařován vysoce zkušeným a specializovaným investičním týmem a představuje velmi specifický druh aktiva.

WIP U.S. High Yield Fund – investice do diverzifikovaného portfolia do vysoce výnosných amerických firemních dluhopisů od nejrůznějších emitentů. Celkový objem spravovaného majetku: 103,49 mil. USD (k 31. 1. 2007)

WIP Emerging Markets Fixed Income Fund – investice do státních dluhopisů pečlivě vybraných rozvíjejících se zemí. Celkový objem spravovaného majetku: 559,28 mil. USD (k 31. 1. 2007)

WIP Global Real Estate Securities Fund – globální investice do nemovitostí a souvi-sejících cenných papírů se značnou geografickou diverzifikací. Celkový objem spravo-vaného majetku: 1,003 mil. (k 31. 1. 2007)

WIP U.S. Value Fund – investice do fundamentálně podhodnocených amerických cenných papírů, které jsou finančními trhy neoprávněně přehlíženy. Celkový objem spravovaného majetku: 133,11 mil. (k 31. 1. 2007)

WIP U.S. Aggressive Growth Fund – investice do pečlivě vybíraných a z hlediska množství sledovaných amerických cenných papírů, které vykazují potenciál nad- prů-měrného růstu. Celkový objem spravovaného majetku: 40,84 mil. USD (k 31. 1. 2007)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).