Hlavní navigace

S ČSOB fondy můžete nyní investovat také do slovenských dluhopisů

Sdílet

Všichni, kteří mají důvěru ve vývoj slovenského hospodářství a finančních trhů, mají nyní novou zajímavou příležitost do něj investovat. ČSOB pro ně připravila speciální dluhopisový fond KBC Renta Slovakrenta. Fond je denominován ve slovenských korunách. Jeho celkovou výnosnost tak může zvyšovat nejen pokles úrokových sazeb na slovenském trhu, ale také posilování slovenské měny vůči české koruně.

Předností je nízká vstupní investice. Fond KBC Renta Slovakrenta lze upisovat ještě do 13. června a investovat je možné již částky od ekvivalentu 5 tisíc českých korun. „Slovenský trh skýtá v poslední době zajímavé možnosti, díky našemu fondu tak mohou bez potíží na něj vsadit
i tuzemští zájemci, “ hovoří o novém fondu Jan Barta z ČSOB Asset Managementu. „Slovenské hospodářství i inflace mají pozitivní vývoj a dá se proto očekávat, že investice do slovenských dluhopisů může přinést větší výnos než například na domácím trhu; jedním dechem musím ale dodat, že investicích do cizích měn je potřeba zvažovat měnové riziko,“ dodal Jan Barta. Střední doba splatnosti portfolia je stanovena na zhruba tři a půl roku. V současnosti se roční výnosnost podobných finančních produktů pohybuje kolem 4,4 až 4,8 procenta. Možnost dále ji zvýšit nabízí ještě posilování slovenské koruny vůči české měně.

Běžný vstupní poplatek do KBC Renta Slovakrenta činí jedno procento. Fond KBC Renta Slovakrenta byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komisi pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel rovněž povolení české Komise pro cenné papíry.
V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 100 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC (z toho 95 fondů KBC a další tuzemské fondy společností ČSOB Investiční společnosti a 1.investiční). Skupina KBC patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK. Fondy skupiny KBC nabízené prostřednictvím ČSOB jsou převážně denominované v CZK nebo v hlavních zahraničních měnách (hlavně EUR a USD).

Milan Tománek
výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).