Hlavní navigace

RZB letos očekává nárůst zisku o více než 80 procent na přibližně 620 milionů EUR

Rakouská finanční skupina Raiffeisen (RZB), jejíž součástí je i Raiffeisenbank a.s. v České republice, předpokládá letos nárůst zisku před zdaněním asi o 80 procent na přibližných 620 milionů EUR.. Celková aktiva skupiny by měla vzrůst přibližně o 20 procent. RZB letos pokračovala v dynamickém růstu v Rakousku i regionu střední a východní Evropy.

Sdílet

Konsolidovaný zisk po zdanění by se měl podle předpokladů zhruba zdvojnásobit na více než 430 milionů EUR. Výsledky RZB jsou tradičně založeny na rozvoji korporátního bankovnictví v Rakousku i regionu střední a východní Evropy, komentoval předběžné údaje předseda představenstva RZB Walter Rothensteiner. V letošním roce se však začínají vracet i náklady vložené do rozvoje drobného bankovnictví v regionu střední a východní Evropy, dodal. Na konci roku by skupina měla mít přibližně 4,3 milionu drobných klientů, což představuje meziroční nárůst o třetinu.

Celková aktiva skupiny by podle předběžných výsledků měla vzrůst o 20 procent na přibližně 68 miliard EUR. Banka se zaměřuje především na organický růst, akvizice se na růstu celkových aktiv podílejí pouze zhruba třemi procentními body.

V letošním roce dále rostl počet zaměstnanců. RZB bude na konci roku zaměstnávat přibližně 25.700 lidí, což představuje více jak 20procentní nárůst. Za nárůstem je jednak silný organický růst, přispěla rovněž akvizice banky v Albánii.

Koupí banky v Albánii RZB dále posílila roli v regionu. Bankovní síť ve střední a východní Evropě nyní zahrnuje 15 bank a dvě reprezentační kanceláře na 16 trzích regionu. Počet poboček v regionu vzrostl o zhruba 200 na 920.

Tomáš Kofroň Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).