Hlavní navigace

Rozsudek proti OVB

Praha, 17. červen 2008 – Společnost OVB Allfinanz byla odsouzena k tomu, aby svému bývalému poradci neprodleně uhradila všechny protiprávně zadržované provize. Soud odmítl snahu OVB využít pokut z konkurenční doložky k započtení nároku na provize a označil ji tak za nepoužitelnou. Soud také potvrdil povinnost zasílat zákonem stanovené provizní výpisy a uložil OVB přestat porušovat zákon.

Sdílet

V pátek 13. června vyhověl Městský soud v Praze žalobě bývalého spolupracovníka OVB Allfinanz, Karla Marouška, a odsoudil OVB k okamžitému vyplacení všech protiprávně zadržovaných provizí a k náhradě všech nákladů řízení. „Jsem rád, že soud dokázal rychle a jasně rozhodnout a že jednoznačně řekl, že OVB odmítla vyplácet odměnu za moji činnost v rozporu se zákonem,“ říká Karel Maroušek.

OVB bezdůvodně a bez jakéhokoliv varování či vysvětlení zastavila výplatu provizí skupině svých poradců koncem května minulého roku a zároveň jim znemožnila přístup do informačního systému. Poté, co vedoucí představitel OVB v médiích potvrdil, že provize nebudou vyplaceny, se část takto poškozených poradců rozhodla smlouvu s OVB ukončit pro její hrubé porušení.

Po tomto odstoupení následovaly další kroky OVB proti svým bývalým poradcům, mimo jiné pokračující zadržování dlužných provizí, opakované odmítání poskytnout zákonem předepsané vyúčtování spolupráce či neposkytnutí ročního vyúčtování pro daňové účely. „Někteří bývalí spolupracovníci OVB se proto rozhodli podat na OVB žalobu pro nekalou soutěž, která se nyní projednává. Požadujeme, aby nám OVB zaslala potřebná vyúčtování a aby se omluvila za kroky, které nás měly poškodit,“ dodává Karel Maroušek.

Karel Maroušek dnes působí ve společnosti Partners For Life Planning. „Jsme rádi, že soud odpískal zákeřný faul, který OVB provedla na své bývalé poradce. Zadržování odměn za odvedenou práci považujeme za formu nátlaku, která má vedle trestu pro ty, kteří ztratili zájem spolupracovat s OVB, zastrašit také ty, kteří by případně o ukončení spolupráce s OVB uvažovali,“ říká Tomáš Prouza, ředitel pro rozvoj společnosti Partners. „Každý finanční poradce má právo vybrat si, s kým chce spolupracovat. Firma, která si neumí své poradce udržet, by se proto měla zamyslet sama nad sebou a ne trestat ty, kteří svým odchodem na problémy dané firmy poukazují,“ dodává Tomáš Prouza.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).