Hlavní navigace

Roman Knaus novým ředitelem Sales Management pro Retail Volksbank CZ

[Tisková zpráva] Praha, 15. února 2012 – Novým ředitelem Sales Management pro Retail Volksbank CZ se stal Roman Knaus. Na své pozici bude zodpovědný za řízení a rozvoj segmentu retailových klientů, vývoj retailových produktů a elektronického bankovnictví. Roman Knaus bude odpovídat také za rozvoj a provoz platebních karet a klientského informačního centra banky.

Sdílet

„Věřím, že mým největším přínosem pro Volksbank CZ budou mé dlouholeté zkušenosti s vývojem a řízením produktů v oblasti retailového bankovnictví. V rámci svého zahraničního působení na Ukrajině a v Číně jsem měl také možnost porovnat práci v bankovním sektoru v daných regionech a u nás, a i tyto cenné zkušenosti jistě zužitkuji ve své nové pozici,“ říká Roman Knaus, nový ředitel Sales Management pro Retail Volksbank CZ.

Roman Knaus přišel do Volksbank CZ ze společnosti Home Credit International, a.s. Zde působil tři roky v Home Creditu na Ukrajině na pozici Produktového manažera a následně jako ředitel divize Produktový management. V letech 2010 až 2011 řídil divizi Produkt a Marketing ve společnosti Home Credit Čína.

V letech 1998 až 2006 získával Roman Knaus své zkušenosti v eBance, a.s., kde začínal na pozici osobního bankéře. Poté působil jako ředitel klientského centra v Olomouci a následně jako Manažer pro rozvoj. V průběhu roku 2002 vykonával funkci manažera marketingu a rozvoje pro SME a násled-ných dva a půl roku působil na pozici manažera oddělení Distribučních kanálů. Od října 2004 do listo-padu 2006 současně vykonával funkci ředitele divize Technická správa produktů a člena dozorčí rady eBanky, a.s.

První zkušenosti z bankovního sektoru Roman Knaus získal v olomoucké pobočce Pragobanky,

a. s., ve které pracoval v letech 1994 až 1998.

Roman Knaus je úspěšným absolventem CIMA – Českého institutu pro marketing a Bankovního insti-tutu a.s. Mezi jeho koníčky patří rodina, cestování a potápění, nejraději v Egyptě a na Filipínách. Ve volných chvílích se rád vrací ke knihám J. R. R. Tolkiena.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).