Hlavní navigace

Rok 2009 ve znamení společenské odpovědnosti u ČSOB

[Tisková zpráva] ČSOB vydala Zprávu o udržitelném rozvoji skupiny ČSOB v roce 2009. Během tohoto roku banka zaznamenala několik úspěchů v oblasti CSR.

Sdílet

ČSOB získala prestižní cenu Via Bona za podporu vzdělávání a zvyšování finanční gramotnosti české společnosti. V rámci programu „ČSOB a Poštovní spořitelna na podporu regionů“ proběhl druhý ročník projektu na podporu malých neziskových organizací, kde bylo rozdáno přes tři miliony korun. Díky programu „Pomáháme společně“ se zaměstnanci mohli aktivně zapojovat do práce s neziskovými organizacemi, nebo o péči o  své okolí.  

„Jsem opravdu ráda, že když se ohlédnu na minulý rok, tak mohu být s naší prací opravdu spokojena. Během uplynulého roku jsme toho hodně dosáhli. Ať je to ocenění Via Bona, nebo zrealizování sbírek pro Domov Sue Ryder, Kapku naděje, nebo Centrum Paraple. O tom, že se ČSOB nezapojuje do všech těchto projektů jenom jako celek svědčí fakt, že i několik činností vytvářejí sami zaměstnanci. Jedním z důkazů je patronství zdravotně handicapovaným studentům Fondu vzdělávání Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, nebo podpora jedním milionem korun těm zaměstnanců, kteří se aktivně a dlouhodobě angažují v neziskovém sektoru. Loňský rok se skutečně vydařil a já se velice těším na to, co přinese rok letošní,“ řekla Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Mezi další velmi důležité činosti lze zařadit snahu o podporu a pomoc lidem, kteří se dostali do finanční krize. Díky finanční podpoře ČSOB je uskutečňován provoz a rozvoj Poradny při finanční tísni a Občanských poraden, kde experti účinně radí ohledně odpovědného zadlužování a pomáhají řešit jejich problémy v případě předlužení.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).