Hlavní navigace

Róbert Bohyník novým ředitelem investic ING Investment Management (C.R.)

Novým ředitelem investičního oddělení ING Investment Management (C.R.), a.s. se stal Róbert Bohyník (30). Od 1. dubna je tak zodpovědný za řízení investičních procesů a vedení týmu zdejších portfolio manažerů. „ING fondy spravované naší kanceláří a zaměřené na finanční trhy v České i Slovenské republice získávají pravidelně špičková ratingová hodnocení. Proto nás těší, že jsme do čela manažerského týmu získali profesionála s tak vynikajícími výsledky z předchozích působišť,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Jozef Sinčák.

Sdílet

Róbert Bohyník absolvoval Fakultu Managementu Univerzity Komenského v Bratislavě. V roce 2001 získal doktorát a ocenění pro nejlepšího studenta všech slovenských vysokých škol Grand Prix Ľudovej banky za vzdělanosť. Po absolutoriu pracoval jako finanční analytik a investiční manažer, zodpovídal za řízení klientských zabezpečovacích a tradingových derivátových portfolií. V roce 2005 nastoupil do penzijní společnosti Allianz d.s.s.,a.s. jako manažer růstového fondu. V roce 2007 rozšířil svoji působnost o pozici senior portfolio manažera ve správcovské společnosti Allianz Asset Management, správ.spol.,a.s., kde řídil a zodpovídal za vícero portfolií.

Róbert Bohyník je držitelem licence Asociace správcovských společností v SR a v roce 2006 získal oprávnění používat titul CFA udělovaný CFA Institutem. V minulosti rovněž publikoval populární články o investování, především v slovenském časopise Investor. Mezi jeho záliby patří cestování a sport.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).