Hlavní navigace

RM-SYSTÉM otevírá volný trh - obchodujeme nové akcie

(V Praze dne 27.7.2005) Od 1. srpna mají investoři možnost na mimoburzovním trhu RM-SYSTÉM obchodovat nově s akciemi devíti významných českých společností. Obchodovat se bude již za několik dní s akciemi České spořitelny, Tatry, Živnostenské banky, OKD a dalších společností.

Sdílet

Volný trh RM-S je trhem s cennými papíry, kde nemají emitenti povinnost plnit přísné podmínky jako na oficiálním trhu RM-S. Nemusí tak informovat o výsledcích svého hospodaření ani realizovat nabídku převzetí, tzv. odkup akcií při získání majoritního podílu některým z akcionářů.

České akcie v posledních letech hromadně opouštěly oficiální trhy RM-S a pražské burzy, když nadále neměly zájem na povinném „finančním striptýzu“ nejen před investory, ale také před konkurencí. Důsledkem odchodu akcií z obchodování bylo výrazné omezení možnosti prodat své akcie pro tisíce drobných akcionářů, říká Jan Špringl, člen představenstva RM-SYSTÉMu.

RM-SYSTÉM přináší řešení této situace a nově otevírá Volný trh RM-S, který výrazně usnadní drobným investorům obchodování s jejich akciemi.

Obchodování s počátečními devíti emisemi akcií významných českých společností na volném trhu RM-S bude zahájeno v pondělí 1.8.2005. Do budoucna se počítá s rozšířením počtu těchto akcií a RM-S již eviduje požadavky od společností, ale i drobných akcionářů o uvedení dalších akcií na volný trh.

Akcie jsou přijaty k obchodování na volný trh na základě rozhodnutí RM-S, a to v případě schválení prospektu emitenta Komisí pro cenné papíry. RM-S může zahájit obchodování na volném trhu i na základě zájmu drobných akcionářů.

Výrazné zjednodušení přijetí akcií k obchodování na volném trhu přibližuje možnost primární emise akcií pro malé a střední podniky, tzv. „školky pro emitenty“ a obchodování se zahraničními akciemi.

Za několik dní se začne obchodovat s těmito akciemi:

  • ČESKÁ SPOŘITELNA
  • TATRA
  • MITTAL STEEL OSTRAVA (dříve ISPAT NOVÁ HUŤ)
  • OKD, METROSTAV
  • TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY
  • VÍTKOVICE
  • ŽĎAS
  • ŽIVNOSTENSKÁ BANKA

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).