Hlavní navigace

Rezidence Barrandov nabízí kvalitní bydlení uprostřed zeleně

P r a h a (24. května 2006) – Rezidence Barrandov v městské části Praha 5 v ulici Filmařská nedaleko barrandovských ateliérů poskytne svým obyvatelům příjemné a moderní bydlení s výhledem na Prahu. Celkem čtyřicet nových, originálně řešených bytů ve třech bytových objektech přímo sousedí s národní přírodní památkou Barrandovské skály a množstvím zeleně vytváří dojem velké zahrady. Bytové domy v hodnotě více než 158 milionů korun postavila společnost Skanska CZ od poloviny prosince 2005 do dubna letošního roku. Investorem projektu byla společnost K+Barrandov, dceřiná společnost českého developera Conti Real a holandského investora K+Real Estate Fund.

Sdílet

„Tento bytový projekt je unikátní především rozsahem použité zeleně a ekologických materiálů, jako je dřevo. Zeleň nejen bezprostředně obklopuje bytové domy, ale nachází se i na střechách budov, u vchodů do objektů, a dokonce v prostoru určeném pro nádoby na tříděný odpad,“ sdělil výkonný ředitel Divize Pozemní stavitelství Morava společnosti Skanska CZ Jindřich Ťukal.

V rámci výstavby vznikly tři čtyřpodlažní bytové domy, které nabízejí celkem 40 nových prostorných bytů s vnitřní dispozicí od 2+kk do 5+1. Každý byt je originální, a to především vybavením koupelny. Okna jsou dřevěná, stejně jako plovoucí podlahy v bytech. Každý byt je vybaven samostatným plynovým kotlem. Všechny domy mají výtah, v podzemních podlažích je umístěn dostatečný počet garážových stání.

Celý areál volně navazuje na floru nedaleké národní přírodní památky Barrandovské skály. V bezprostředním okolí bytových domů je množství listnatých stromů. Jehličnaté stromy byly nahrazeny porostem stále zelených keřů. Jednotlivé vchody do budov jsou propojeny opakujícím se rytmem stromů a keřů a tvoří tak předzahrádky. Obyvatelé v nejvyšších patrech budov mohou využívat pro relaxaci malé zahrádky na střechách domů. Množství popínavých dřevin napomáhá zjemnit přechodovou linii mezi terénem a terasami a popínavé dřeviny jsou umístěny i na speciální konstrukci, která zastřešuje prostor s nádobami na tříděný odpad. Celý prostor vytváří dojem velké zahrady, který svým obyvatelům poskytne kvalitní a klidné bydlení nedaleko centra Prahy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).