Hlavní navigace

Republikové shromáždění zvolilo nové vedení SOS

[Tisková zpráva] V sobotu 11. září 2010 se v Praze sešel nejvyšší orgán SOS – Sdružení obrany spotřebitelů, o.s – Republikové shromáždění všech jeho členů. Post předsedy Republikového výboru obhájil dlouholetý člen SOS Ivan Urban, místopředsedou byl nově zvolen Miloš Borovička, dosud vedoucí poradců SOS.

Sdílet

Vedle Ivana Urbana a Miloše Borovičky bylo zvoleno i dalších 5 členů Republikového výboru. Mezi nově zvolené patří Ondřej Daněk, Václav Havlík, kteří působí v SOS působí dlouho dobu jako právní poradci, a Jan Votočka, tiskový mluvčí SOS. Ve výboru se opět objeví i jeho stávající členky Marcela Reichelová a Jana Drexlerová, které taktéž v SOS působí již řadu let a výrazně se zasloužily o jeho rozvoj.

Kromě volby nového vedení delegáti hlasovali o upraveném znění Stanov. Ty napříště nepočítají s pozicí výkonného ředitele, jehož pravomoci by měl  převzít předseda, resp. místopředseda Republikového výboru. Stanovy zároveň zřizují nový kontrolní orgán – Revizní komisi. Jejím předsedou byl zvolen Miroslav Huml, revizory zakladatelka SOS a čestná členka Libuše Olívková a dosavadní dlouholetý revizor František Lifka. V druhé půli shromáždění předložil předseda svou zprávu o stavu a činnosti SOS a hovořilo se také o strategii a plánech do roku 2013.

Vedle zakladatelky SOS Libuše Olívkové (která vlastní členskou kartičku č.1) navštívil Republikové shromáždění i další čestný člen Luděk Laburda. Mezi pozvanými hosty nechyběl ani Ing. Vladimír Dembovský, zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, které je hlavním donátorem činností SOS.

Velká účast delegátů na shromáždění a přijatá opatření ukazují, že Republikové shromáždění 2010 bylo úspěšné a SOS tak bude mít dobrou příležitost upevnit a rozvíjet svou dominantní pozici mezi spotřebitelskými organizacemi ČR. Další zasedání bude svoláno nejpozději v roce 2014.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).